Pierwsze potwierdzenie, że Apple pracuje nad okularami AR?

Tomek Czech   21 kwietnia 2017

Choć Google Glass nie odniosły sukcesu, a Tim Cook zasugerował kilka lat temu, że nie widzi przyszłości dla inteligentnych okularów, od pewnego czasu wszystko wskazuje na to, że Apple pracuje jednak nad cyfrowymi okularami wykorzystującymi rzeczywistość rozszerzoną – informował już o tym dwukrotnie Bloomberg. Być może właśnie otrzymaliśmy pierwsze potwierdzenie tych doniesień.

berrolia

Jak podaje Gizmodo, firma zatrudniona przez Apple do śledzenia wypadków, którym pracownicy z Cupertino ulegają podczas wykonywania obowiązków służbowych, pomyłkowo wysłała raport z ostatnich dwóch miesięcy do setek pracowników Apple. W ten sposób dokument wpadł w ręce redakcji Gizmodo.

Oprócz typowych urazów (np. poparzenie przy robieniu kawy), w raporcie wymienione są dwa przypadki, które mogą wskazywać, że Apple testuje prototypy inteligentnych okularów. Pierwszy to sytuacja, w której pomoc medyczną udzielono kobiecie testującej “prototypowe urządzenie”  – osoba ta czuła dyskomfort w oku i cały widziała odbicie lasera, nawet po zakończeniu testu. Wysłano ją do optometrysty, a urządzenie zabezpieczono.

Drugi przypadek również dotyczył bólu w oku po testach jednego z prototypów. Według osoby wykonującej testy, urządzenie miało uszkodzone zabezpieczenia i wyglądało, jakby ktoś przy nim wcześniej manipulował.

Według informatora Gizmodo – anonimowego pracownika Apple, wypadki te mogą wskazywać, że firma testuje cyfrowe okulary. Istnieje też prawdopodobieństwo, że urazy były wynikiem działania skanera tęczówki, w który ma być wyposażony iPhone 8.

O tym, że firma z Cupertino pracuje też nad cyfrowymi okularami w stylu Google Glass, Bloomberg informował już w listopadzie. Potem pojawiła się doniesienia, że Apple tworzy te okulary we współpracy z firmą Carl Zeiss. W swoim ostatnim raporcie Bloomberg podawał, że Apple stworzyło złożony z setek inżynierów zespół, który pracuje nad wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości w obecnych produktach (głównie w iPhonie) i stworzeniem nowego produktu – inteligentnych okularów.

Zdaniem Bloomberga, takie okulary łączyłyby się bezprzewodowo z iPhonem i wyświetlały w polu widzenia noszącej je osoby obrazy oraz inne informacje. Większość „ciężkich” zadań wykonywana byłaby na połączonym z okularami iPhonie, dlatego Apple musi się też postarać o zwiększenie czasu pracy baterii w swoim smartfonie.

Według Bloomberga, okulary od Apple nie pojawią się w sprzedaży wcześniej niż w 2018 r.

Kup Maca i odzyskaj nawet 700 zł

300x300-oslo

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Gizmodo

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: