OnePlus 5 pierwszym telefonem z Androidem, który wygrywa z iPhonem 7 Plus w teście szybkości

Tomek Czech   29 czerwca 2017

Stało się – po wielu miesiącach iPhone 7 Plus stracił pozycję lidera wyścigu pt. “test szybkości otwierania aplikacji”. Do tej pory zeszłorocznego flagowca z Cupertino nie pokonał żaden z topowych smartfonów konkurencji – ani Galaxy S8, ani żaden inny telefon z Androidem. Udało się to dopiero najnowszemu OnePlus 5, który do zwycięstwa (o zaledwie kilka sekund) potrzebował prawie trzy razy więcej RAM (8 GB) niż posiada 7 Plus (3 GB).

berrolia

Jak zauważa David Rahimi, przeprowadzający testy szybkości smartfonów od kilku lat, oba telefony tak samo dobrze radziły sobie z otwieraniem aplikacji, kluczem do zwycięstwa OnePlus 5 okazały się jednak szybsze animacje. Gdyby ograniczyć je w iPhonie (funkcja dostępności “Redukuj ruch”), oba smartfony uzyskałyby prawdopodobnie bardzo zbliżony wynik.

Jednak ogromna szybkość OnePlus 5 w dłuższej perspektywie może okazać się dla telefonu sporym problemem – jego producent został kilka dni temu przyłapany na oszukiwaniu aplikacji badających szybkość urządzeń mobilnych (np. Geekbench) – gdy OnePlus 5 wykryje taki program, automatycznie uruchamia tryb największej wydajności. Zauważono, że taki sam tryb uruchamia się podczas obsługi wymagających gier i aplikacji. Problem w tym, że telefon bardzo mocno się wtedy nagrzewa i pojawia się ryzyko jego uszkodzenia.

OnePlus 5 vs. iPhone 7 Plus

Inne testy:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: PhoneBuff

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: