Gruber: na ładowanie indukcyjne w iPhonie 8 (oraz 7s/7s Plus?) możemy poczekać trochę dłużej

Tomek Czech   8 lipca 2017

Od dawna słyszymy, że wszystkie trzy tegoroczne iPhone’y – 7s, 7s Plus i 8 (X/Pro/Edition) – mają mieć możliwość ładowania “bezprzewodowego” (najprawdopodobniej będzie to ładowanie indukcyjne Qi). Kilka razy słyszeliśmy też, że ładowarka indukcyjna sprzedawana będzie oddzielnie (jak ma to miejsce w przypadku innych smartfonów z takim ładowaniem).

Analityk Ming-Chi Kuo prognozował w swoim najnowszym raporcie, że ładowanie indukcyjne w nowych iPhone’ach nie będzie działało od razu po wyjęciu telefonu z pudełka – będzie można je aktywować przy pomocy ładowarki, która trafi do sprzedaży w tym samym czasie, co nowe telefony. Jednak według Johna Grubera z Daring Fireball, możliwe jest, że ładowarka pojawi się na rynku z opóźnieniem.

berrolia

Gruber zatweetował wczoraj, że według jego źródeł, ładowarka może trafić do sprzedaży później, być może razem z premierą iOS 11.1 (podobnie, jak tryb portretowy w poprzednim roku, który został dodany do iPhone’a 7 Plus 24 października, wraz z aktualizacją iOS 10.1).

Nie jest jednak jasne, czy opóźnienie miałoby się wiązać z problemem software’owym, czy jednak ze sprzętowym.

Możliwy jest taki scenariusz: Apple poczeka z premierą ładowania indukcyjnego na rynkową premierę iPhone’a 8, który ma pojawić się w sprzedaży dopiero pod koniec października lub w listopadzie. Właśnie wtedy udostępniony zostałby iOS 11.1. iPhone 8 sprzedawany byłby już z zainstalowanym iOS 11.1. Pierwsza beta iOS 11.1, która może zawierać nowe funkcje/zmiany dostosowujące system do nowego iPhone’a (m.in. czarne tło interfejsu dla ekranu OLED, zmiany w UI w związku z wyświetlaczem o nowych proporcjach i z “obszarem roboczym”, ładowanie indukcyjne) pojawiłaby się zwyczajowo w drugiej połowie września, już po prezentacji iPhone’a 8. Zmiany w iOS, które trafią do wersji 11.1, nie mogły zostać ogłoszone na WWDC17, żeby nie zdradzić żadnych szczegółów związanych z iPhonem 8.

Jeśli chodzi o tradycyjne ładowanie, Ming-Chi Kuo uważa, że w pudełku z nowymi iPhone’ami znajdziemy ładowarkę o mocy 5W z portem USB-A, czyli taką, jak dotychczas. Szybsze i bezpieczniejsze ładowanie ma jednak zapewniać wbudowany w telefony chip USB-C Power Delivery.

Wcześniej pojawiły się doniesienia, że do nowych iPhone’ów (albo tylko do iPhone’a 8) będzie dołączona ładowarka z wejściem USB-C, umożliwiająca ładowanie z mocą 1oW (oczywiście ładowarkę do telefonu dalej podłączalibyśmy przez port Lightning za pomocą dołączonego kabla USB-C – Lightning).

Zobacz: Najnowsze prognozy na temat iPhone’a 8

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: John Gruber
Grafika: Veniamin Geskin

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: