Raport: iPhone 7s, 7s Plus i iPhone 8 z ładowaniem indukcyjnym Qi; ładowarka sprzedawana oddzielnie; w pudełku standardowa ładowarka 5W USB-A

Tomek Czech   4 lipca 2017

Koncept: Handy-Abovergleich

Wczoraj wyciekło kilka informacji z najnowszego raportu analityka Ming-Chi Kuo – najważniejszą z nich była prognoza, że iPhone 8 nie będzie posiadał czytnika linii papilarnych Touch ID. MacRumors uzyskało dostęp do całości raportu i systematycznie ujawnia kolejne zawarte w nim informacje. Tym razem dotyczące ładowania.

berrolia

Według Kuo, wszystkie trzy nowe modele iPhone’a – 7s, 7s Plus i 8 – będą posiadały wsparcie dla “standardowego ładowania bezprzewodowego WPC”. WPC to skrót od Wireless Power Consortium, czyli organizacji wspierającej ładowanie indukcyjne Qi. Apple przystąpiło do niej w lutym tego roku. Ładowanie w standardzie Qi jest od dawna stosowane w wielu smartfonach z Androidem.

Obecnie jedynym urządzeniem Apple ładowanym indukcyjnie jest Apple Watch. Firma z Cupertino stosuje jednak w jego przypadku nieco zmodyfikowaną wersję tej metody, co powoduje, że do naładowania zegarka nie możemy użyć innej ładowarki wspierającej standard Qi.

Jest bardzo prawdopodobne, że tak samo będzie w przypadku nowego iPhone’a – według Ming-Chi Kuo, ładowanie indukcyjne w iPhonie 8 będzie można aktywować dopiero przy pomocy zakupionej oddzielnie ładowarki, która trafi do sprzedaży w tym samym czasie, co nowy telefon.

Kuo twierdzi też, że dla umożliwienia ładowania indukcyjnego wszystkie trzy iPhone’y będą posiadały szklaną obudowę. Potwierdza w ten sposób informacje, które podawał już w listopadzie ubiegłego roku.

Analityk zaprzecza jednak ostatnim doniesieniom, że do iPhone’a 8 będzie dołączona ładowarka z wejściem USB-C, umożliwiająca ładowanie z mocą 1oW. Według Kuo, nowy iPhone rzeczywiście będzie wyposażony w chip USB-C Power Delivery (prawdopodobnie zapewniający szybsze ładowanie), ale będzie do niego dołączona standardowa ładowarka o mocy 5W z portem USB-A.

Zobacz: To może być najbardziej wiarygodna atrapa szklanego iPhone’a 8, jaką do tej pory widzieliśmy (wideo)

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: