iPhone 8/X jednak z ładowaniem indukcyjnym Qi?

Marek Twejn   13 lutego 2017

Apple zostało właśnie członkiem Wireless Power Consortium – organizacji zajmującej się rozwojem i promocją standardu ładowania indukcyjnego Qi, stosowanego od lat przez wielu producentów smartfonów z Androidem. To kolejny sygnał, że Apple może zastosować ładowanie indukcyjne w iPhonie 8/X.

berrolia

Kilka dni temu o użyciu standardu Qi w nowym iPhonie informował serwis MacOtakara.

Pod koniec ubiegłego roku Apple otrzymało patent na innowacyjną metodę ładowania indukcyjnego, która według firmy z Cupertino rozwiąże dwie największe wady stosowanych dotychczas rozwiązań, którymi są: mała powierzchnia, na której odbywa się ładowanie i konieczność umieszczenia urządzenia w ściśle określonym miejscu i w ściśle określonej pozycji. Nowa technologia ma to zmienić – stacja bazowa będzie złożona z kilku nadajników generujących jednocześnie kilka pól magnetycznych, dzięki czemu „powierzchnia ładująca” będzie znacznie większa, a urządzenie można będzie umieścić w dowolnej pozycji.

Zastosowanie ładowania indukcyjnego przewidują też analitycy z grupy Copperfield Research: wyliczyli oni, że Apple posiada już 16 patentów na taką metodę ładowania. Przypomnieli też, że w jednym z patentów Apple stwierdza, że metoda ładowania bezprzewodowego na odległość przy pomocy fal radiowych (która miałaby być alternatywą dla ładowania indukcyjnego) jest bardzo mało wydajna, a przede wszystkim niebezpieczna dla ludzi.

Według Copperfield Research, Apple “z pewnością nie użyje” systemu WattUp firmy Energous, który pozwala na ładowanie urządzeń z odległości nawet 4,5 m, i o zastosowaniu którego w iPhonie 8/X spekulowano od dłuższego czasu.

Na razie jedynym urządzeniem z Cupertino ładowanym indukcyjnie jest Apple Watch. Apple stosuje jednak w jego przypadku nieco zmodyfikowaną wersję tej metody, co powoduje, że do naładowania zegarka nie możemy użyć innej ładowarki wspierającej standard Qi. Jest bardzo prawdopodobne, że tak samo będzie w przypadku nowego iPhone’a.

Premiera trzech nowych iPhone’ów – 7s, 7s Plus i 8/X – jest spodziewana we wrześniu. Według analityka Ming-Chi Kuo, wszystkie nowe modele będą mogły być ładowane bezprzewodowo.

thinkapple-300x300-dragonfly

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Business Insider

BLACK FRIDAY na Amazon.pl – lista najlepszych promocji!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: