iPhone 8 może wyciszać powiadomienia, kiedy patrzymy na wyświetlacz

Tomek Czech   9 sierpnia 2017

Oprogramowanie HomePoda nie przestaje ujawniać sekretów iPhone’a 8 – deweloper Guilherme Rambo znalazł w kodzie sugestię, że dzięki systemowi rozpoznawania twarzy telefon może wyciszać dźwięki powiadomień, kiedy użytkownik patrzy na ekran.

berrolia

Skaner 3D, w który wyposażony będzie nowy iPhone ma rozpoznawać twarz użytkownika, co przede wszystkim będzie służyło uwierzytelnianiu naszej tożsamości (odblokowywanie telefonu, logowanie się do aplikacji, być może płacenie przez Apple Pay), ale może też umożliwić dodatkowe funkcje.

Odkryte w kodzie informacje wskazują na to, że system 3D w iPhonie 8 będzie mógł śledzić ruchy naszej twarzy (być może również ruchy gałek ocznych) i na tej podstawie m.in. rozpoznać, czy patrzymy w danym momencie na wyświetlacz telefonu. W takim przypadku dźwięki (lub wibracje) przychodzących powiadomień mogłyby zostać wyciszone.

Premiera iPhone’a 8 spodziewana jest we wrześniu.

Zobacz też: A jednak! iPhone 8 w sprzedaży już we wrześniu, ale w BARDZO ograniczonych ilościach i tylko trzech kolorach – raport

Wszystko o iPhonie 8.300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Guilherme Rambo

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: