Apple pracuje nad własnym telewizorem lub monitorem OLED?

Tomek Czech   16 sierpnia 2017

Na Weibo pojawiły się dzisiaj zdjęcia (poniżej), które rzekomo przedstawiają testowany przez Apple telewizor OLED. Autor wpisu w chińskim serwisie społecznościowym twierdzi, że ekran ma około 60 cali przekątnej, a obudowa jest wykonana z metalu.

berrolia

Pod ekranem mają się znajdować dwie kamery.

 

Oczywiście trudno zweryfikować wiarygodność tych informacji. Przez wiele lat spekulowało się, że Apple pracuje nad własnym telewizorem, ale od dawna (a właściwie od momentu wprowadzenia na rynek Apple TV 4) jest raczej jasne, że firma z Cupertino nie zamierza stworzyć telewizora, skupia się na kontynuowaniu prac nad przystawkami do niego w postaci Apple TV. I nic nie wskazuje, żeby w niedalekiej przyszłości miało się to zmienić.

Apple samo przyznało za to, że pracuje nad własnym monitorem dla nowego Maca Pro. Pojawiły się doniesienia, że może to być monitor True Tone 5K lub nawet 8K z interfejsem UEFI (Unified Extensible Firmware Interface, następca tradycyjnego BIOSa). Ale oczywiście trudno się spodziewać, że będzie on aż tak ogromy, jak ten widoczny na zdjeciach z Weibo. Trudno też znaleźć powód, dla którego Apple miałoby wyposażyć monitor w metalową obudowę.

Być może jest to więc prototyp zupełnie innego urządzenia. Apple, jak wiemy, dla różnych celów testuje dziesiątki urządzeń, których nie ma w planach wprowadzać na rynek.

A może zdjęcia nie przedstawiają w ogóle produktu firmy z Cupertino.

Ankieta: ile pamięci powinien mieć iPhone 7s/8?

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – Apple Watch LTE, Apple TV 4K, iPhone 7s i 8

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Weibo, za Benjamin Geskin

Grafika: Martin Hajek

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: