iPhone 7s będzie niezauważalnie większy od iPhone’a 7 – raport

Tomek Czech   16 sierpnia 2017

Niemiecka strona Giga Apple twierdzi, że uzyskała od jednego z producentów etui dokładne wymiary iPhone’a 7s. Jeśli są one prawdziwe, nowy iPhone będzie odrobinę dłuższy, szerszy i grubszy od obecnego modelu 4,7-calowego. Ciut cieńsza będzie za to wystająca z obudowy część tylnej kamery. Zmiany będą niezauważalne gołym okiem.

berrolia

Różnice w długości, szerokości i grubości będą wynosiły dziesiąte części milimetra. iPhone 7s ma być 0,11 mm grubszy, 0,13 dłuższy i 0,13 szerszy od iPhone’a 7.

Dokładne wymiary mają wyglądać tak:

  • iPhone 7: 138,31mm × 67,14mm × 7,1mm
  • iPhone 7s: 138,44 × 67,27mm × 7,21mm

Zmiany mają być spowodowane zastosowaniem nowego materiału obudowy – szkła, które zastąpi aluminium. Dzięki szklanej obudowie iPhone 7s będzie mógł być ładowany indukcyjnie.

Tylna kamera będzie wystawała poza obudowę trochę mniej niż w iPhonie 7 – dokładnie o 0,15 mm.

Giga Apple nie uzyskało informacji o rozmiarach modelu 7s Plus, ale jako że on również ma zostać wyposażony w szklaną obudowę, możemy spodziewać się podobnego zwiększenia rozmiarów.

Z analogiczną sytuacją mieliśmy do czynienia przy wprowadzeniu na rynek iPhone’a 6s, który był minimalnie większy i grubszy od iPhone’a 6:

  • iPhone 6: 138,1mm × 67,0mm × 6,9mm
  • iPhone 6s: 138,3mm x 67,1mm × 7,1mm

Jeśli zaś chodzi chodzi o topowy model – “iPhone’a 8”, dotychczasowe doniesienia wskazywały, że będzie on nieznacznie większy od obecnego modelu 4,7-calowego.

Premiera wszystkich trzech tegorocznych modeli spodziewana jest we wrześniu (konferencja może odbyć się już 6 września).

Ankieta: ile pamięci powinien mieć iPhone 7s/8?

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – Apple Watch LTE, Apple TV 4K, iPhone 7s i 8

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Giga Apple

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: