Czyżby jednak “iPhone X”? W Polsce od 29 września?

Tomek Czech   4 września 2017

Holenderska strona iCulture podaje, że jubileuszowy iPhone, który zostanie zaprezentowany 12 września, będzie się nazywał iPhone X (wymawiane “iPhone ten”). Pozostałe dwa modele, które Apple również ogłosi w przyszłym tygodniu, mają się nazywać iPhone 8 i 8 Plus.

berrolia

Jubileuszowy, topowy model z ekranem OLED to ten, który do tej pory nazywaliśmy “iPhone 8”. Dwa pozostałe modele nazywaliśmy dotąd “iPhone 7s” i “7s Plus”.

W zeszłym tygodniu pojawiły się doniesienia, że topowy model będzie się nazywał “iPhone Edition”. W grę wchodzi jeszcze nazwa “iPhone Pro”, o której od dawna mówi John Gruber z Daring Fireball (według mnie jest mało prawdopodobna ze względu na to, co oznacza dookreślenie “pro” w nazwach produktów Apple – zarówno w przypadku Maców, jak i iPadów, w ten sposób oznaczone są sprzęty do użytku profesjonalnego; trudno przypuszczać, żeby firma z Cupertino chciała właśnie tak pozycjonować nowego iPhone’a).

iCulture powołuje się na źródła u jednego z operatorów komórkowych działającego globalnie (spośród holenderskich operatorów takie kryterium spełniają T-Mobile i Vodafone). Z tego samego źródła strona uzyskała wcześniej poprawną datę premiery iPada Pro 10,5″.

Tak jak rok temu, Holandia ma się znaleźć w pierwszej grupie państw, w której dostępne będą nowe iPhone’y. Przedsprzedaż ma się zacząć 15 września, natomiast telefony będą oficjalnie dostępne od 22 września.

Jeśli ten sam scenariusz, co w zeszłym roku, powtórzy się też w przypadku Polski, nowe iPhone’y będą u nas dostępne tydzień po premierze światowej, czyli od 29 września.

Podczas konferencji 12 września spodziewamy się również premiery Apple Watcha Series 3 ze wsparciem dla LTE i Apple TV 5 ze wsparciem 4K i HDR.

Więcej o nowych iPhone’ach: 

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: iCulture

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: