iPhone X na liście największych wynalazków roku

Tomek Czech   16 listopada 2017

W ubiegłym roku na ogłoszoną przez TIME listę „25 największych wynalazków 2016 r.” trafiły słuchawki AirPods (które jeszcze wtedy nie były dostępne w sprzedaży), a w tym roku na listę największych innowacji technologicznych trafił najnowszy flagowiec z Cupertino – iPhone X.

berrolia

Redaktorzy TIME tak argumentują swój wybór:

iPhone X jest prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym smartfonem na świecie, z ekranem rozciągającym się od krawędzi do krawędzi, procesorem zoptymalizowanym dla rzeczywistości rozszerzonej i aparatem wystarczająco inteligentnym, by umożliwić użytkownikom odblokowanie telefonu za pomocą twarzy. (Chociaż niektóre z tych funkcji pojawiły się wcześniej na urządzeniach Samsunga i LG).

Jednak żeby było to możliwe, Apple musiało usunąć przycisk Home, popularne narzędzie do nawigacji po systemie. Podobnie jak w przypadku usunięcia gniazda słuchawkowego minijack w iPhonie 7, decyzja ta była skutkiem filozofii “patrzenia w przyszłość”, twierdzi Jonathan Ive, szefi dizajnu w Apple.

“Uważam, że kurczowe trzymanie się się tych samych funkcji, nawet jeśli są skuteczne, w dłuższej perspektywie prowadzi do niepowodzenia” – powiedział Ive.

Kosztujący 999 dolarów iPhone X jest najdroższym iPhonem w historii. “Jak można się spodziewać”, mówi Ive, “zapewnienie tak ogromnej mocy obliczeniowej tak małemu urządzeniu wiąże się z konsekwencjami finansowymi”.

Łatwo wyobrazić sobie przyszłe modele z ekranem otaczającym całe urządzenie lub kamerą rozpoznającą gesty. Ale na razie Ive nie ujawnia konkretnych planów. “Mamy już bardzo konkretną wizję następnej generacji iPhonów”, mówi. iPhone X jest “w pewnym sensie zakończeniem jakiegoś rozdziału”.

TIME przywołuje też słowa Dana Riccio, jednego z szefów Apple:

iPhone X to w dosłownym sensie spełnienie naszych marzeń. Jego dizajn to coś, co chcieliśmy osiągnąć od samego początku.

Od „WTF?!” do „WOW”, czyli dlaczego Apple nie przestraszyło się „notcha”

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – Tydzień z iPhonem X

(link do podcastu w iTunes)

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: TIME

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: