Apple OS – świetne połączenie macOS i iOS na bezramkowym MacBooku (wideo)

Tomek Czech   16 listopada 2017

Projektanci UI/UX lubią wracać do tematu połączenia macOS z iOS. Aurélien Salomon zaprezentował właśnie, jak mógłby wyglądać Apple OS – system operacyjny, który działałby zarówno na Macu, jak i na iPhonie czy iPadzie.

Projektant skupia się na prezentacji interfejsu systemu na bezramkowym MacBooku, ale pokazuje też, jak te same aplikacje mogłyby wyglądać i działać na na ekranie iPada i iPhone’a. Podobnie jak w przypadku responsive web design, deweloperzy pisaliby jedną aplikację, która prawidłowo działałby zarówno na Macach, jak i urządzeniach mobilnych (“Write once, run anywhere”).

berrolia

Salomon przeprojektował Findera, Safari i aplikację Muzyka. W Apple OS widziałby oczywiście dark mode, pokazuje też jak Siri mogłaby działać w rzeczywistości rozszerzonej.

(kliknij, żeby powiększyć)

Nowy Finder

(kliknij, żeby powiększyć)

Dark Mode

Nowe Safari

(kliknij, żeby powiększyć)

Siri i AR

(kliknij, żeby powiększyć)

Zobacz też:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Aurélien SALOMON

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: