Trzy główne powody przesiadki z Androida na iPhone’a

Tomek Czech   15 grudnia 2017

W ostatnich miesiącach Apple wielokrotnie chwaliło się rekordową ilością osób przesiadających się z Androida na iOS. Wcześniej uruchomiło stronę i stworzyło kampanię reklamową zachęcającą do takich przenosin. Firma analityczna Creative Strategies przeprowadziła dużą sondę wśród użytkowników, którzy zmienili Androida na iPhone’a i na jej podstawie przygotowała raport, w którym wymienia trzy główne powody takiej przesiadki.

berrolia

#1 – Bezpieczeństwo

Bez niespodzianki – jako główny powód wymieniane jest bezpieczeństwo. Użytkownicy zdają sobie sprawę, że duża fragmentaryzacja Androida (tylko 0,3% urządzeń na świecie działa na tegorocznej wersji Oreo) negatywnie wpływa na możliwości aktualizacji systemu i łatanie luk bezpieczeństwa, Apple robi to natomiast błyskawicznie.

Bezpieczeństwo iOS zwiększa też dużo większa kontrola nad  sklepem z aplikacjami – App Store, niż ma to miejsce w przypadku Google Play Store.

Jak twierdzą autorzy raportu, ankietowane osoby postrzegają Apple jako “cyfrową oazę bezpieczeństwa”.

#2 – “Ekosystem” 

Przesiadającym się na iPhone’a podobało się też to, że urządzenia Apple stanowią system naczyń połączonych – wszystkie dane (zdjęcia, muzyka, wideo, hasła, aplikacje, ustawienia, wiadomości, itd.) w szybki, łatwy, najczęściej automatyczny sposób synchronizują się pomiędzy iPhone’ami, iPadami czy Makami przez chmurę iCloud.

Android ma co prawda podobne rozwiązania, ale zdaniem użytkowników nie działają one tak dobrze, jak te od Apple.

#3 – Serwis i obsługa klienta

Trzecim z najważniejszych powodów przesiadki na iOS jest jakość obsługi klienta, z którą spotykają się użytkownicy produktów Apple. Łatwy i szybki kontakt, błyskawiczne naprawy lub wymiana sprzętu na nowy. Zwłaszcza w krajach, w których funkcjonują Apple Store z bardzo sprawnie działającymi Genius Bars, gdzie możemy umówić się na indywidualne spotkanie z ekspertem Apple. Pomoc często udzielana jest też w przypadku urządzeń, którym skończyła się gwarancja.

Użytkownicy Androida narzekali na problemy z uzyskaniem wsparcia gwarancyjnego od producentów sprzętu.

***

Z raportu Creative Strategies wynika też, że około 30% użytkowników Androida rozważa przesiadkę na iPhone’a.

Zobacz: Porównanie: iOS vs. Android – podsumowanie naszego wielkiego testu

Podobne tematy:

Źródło: Creative Strategies, za Computer World

Black Friday - MacBook Air M2 w rewelacyjnej cenie w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: