Tak będzie wyglądał iPhone z zakrzywionym ekranem? Oby nie!

Marcin Chrobak   7 kwietnia 2018

Martin Hajek, zgodnie z ostatnimi plotkami na temat zakrzywionych ekranów w iPhone’ach, postanowił przygotować koncept, który pokazuje jak mógłby się prezentować taki model flagowca z Cupertino. Efekt jest ciekawy, aczkolwiek szanse na jego realizację są dosyć nikłe.

berrolia

W środę pisaliśmy o doniesieniach Marka Gurmana z Bloomberga odnośnie prawdopodobnych planów Apple na stworzenie iPhone’a, który miałby mieć zakrzywiony ekran. Obsługiwać moglibyśmy go za pomocą gestów bezpośrednio nad ekranem – bez dotykania go.

Znany twórca renderów sprzętów Apple, które (jeszcze?) nie istnieją – Martin Hajek, postanowił stworzyć wizualizację iPhone’a z zakrzywionym ekranem.

Wyobraził go sobie jako “remaster” Nokii 8110 – czyli popularnego za sprawą filmu The Matrix “banana phone”.

Przystopujmy jednak i wyjaśnijmy sobie jedną rzecz – Apple nigdy, ale to nigdy, nie będzie oferować w sprzedaży telefonu z klapką.

Ok, a teraz spójrzmy na koncept Hajka:

Pomijając proporcje dostosowane bardziej do feature phone Nokii, sama wizja iPhone’a z ekranem “lekko zakrzywiającym się do wewnątrz od góry do dołu” wygląda całkiem ciekawie. Pytanie tylko, co dzięki temu mielibyśmy zyskać? Lepszy chwyt w dłoni? Łatwiejszy dostęp do góry ekranu w coraz to większych iPhone’ach?

Nie zapominajmy, że według doniesień iPhone X Plus ma mieć ekran wielkości 6,5″! Dlatego osobiście nie jestem zbytnio przekonany do wizualizacji Hajka (i pomijam tutaj wymiary i klapkę) – w tym musi być coś więcej. Smartfony z zagiętymi ekranami istnieją już dzisiaj, a Apple robiąc “coś podobnego, ale lepiej” w ten sposób raczej rynku nie zawojuje.

Jak to zwykle z plotkami i konceptami bywa – pożyjemy, zobaczymy. A Wy chcielibyście mieć iPhone’a z zakrzywionym ekranem?

Plotki, które do nas docierają z wielu źródeł mówią o tym, że jesienią Apple pokaże nam trzy modele iPhone’a – nową generację iPhone X (5,8″ OLED), iPhone X Plus (6,5″ OLED) oraz tańszego iPhone’a z dizajnem iPhone’a X (6,1″ LCD).

Przeczytaj więcej o nowych iPhone’ach (2018):

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: iDropNews

Autoryzowany serwis Apple - postaw na specjalistów z iSpot

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: