Produkcja iPhone’a X 2 i iPhone’a X Plus ma zacząć się już w maju, co zwiastuje premierę obu modeli równocześnie we wrześniu. Ceny odpowiednio – 899 dol. i 999 dol. (raport)

Tomek Czech   16 kwietnia 2018

W swoim najnowszym raporcie Economic Daily News pisze, że Samsung ma rozpocząć produkcję paneli OLED do dwóch nowych iPhone’ów (5,8-calowego “iPhone’a X 2” i 6,5-calowego “iPhone’a X Plus”) już w maju, czyli znacznie szybciej niż w ubiegłym roku i szybciej niż spodziewali się obserwatorzy rynku, według których produkcja miała ruszyć dopiero pod koniec czerwca lub nawet w lipcu. Oznacza to najprawdopodobniej, że Apple zamierza wprowadzić na rynek wszystkie nowe modele w jednym czasie (inaczej niż przed rokiem) i chce uniknąć ograniczonej dostępności w pierwszych tygodniach sprzedaży.

berrolia

Premiera trzech modeli spodziewana jest tradycyjnie we wrześniu. Trzecim nowym iPhonem ma być model z ekranem LCD 6,1″.

Według informatorów tajwańskiego serwisu, w maju Samsung wyprodukuje 2-3 mln paneli OLED, a w czerwcu podwoi produkcję. Szybciej niż w poprzednich latach ma też się zacząć produkcja pozostałych komponentów i składanie iPhone’a w fabrykach Hon Hai (Foxconn), Wistron i Heshuo.

Informatorzy donoszą też, że azjatyccy partnerzy Apple dostają sygnały, że firma z Cupertino zamówi większa ilość komponentów niż przed rokiem, co oznacza, że Apple spodziewa się jeszcze wyższej sprzedaży nowych iPhone’ów niż miało to miejsce w 2017 r.

Nowe iPhone’y (2018) – cena

Economic Daily News cytuje prognozy analityków, według których ceny tegorocznych iPhone’ów będą wyglądały następująco:

  • iPhone X 2: 899 dol.
  • iPhone X Plus – 999 dol.
  • iPhone 6,1″ – 799 dol.

Z kolei według innych analityków, cena iPhone’a X drugiej generacji pozostanie taka sama jak obecnego modelu (999 dol.), a według jeszcze innych – może zostać podniesiona do 1100 dol.

Przeczytaj też: Tak wygląda nasz wymarzony iPhone SE 2. Czy ma szansę pojawić się na rynku?

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Economic Daily News

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: