iPhone X nokautuje konkurencję – jeden telefon zgarnia 1/3 zysków globalnego rynku smartfonów

Tomek Czech   17 kwietnia 2018

Apple przyzwyczaiło nas już do tego, że zgarnia niemal całe dochody z globalnego rynku smartfonów (np. 91% lub nawet 103%! w jednym z kwartałów), ale to co zrobił iPhone X to absolutny rekord – w ostatnim kwartale 2017 r. flagowiec Apple był odpowiedzialny za 35% zysków całego globalnego rynku smartfonów. Takie dane podała dzisiaj firma badawcza Counterpoint.

Jeden telefon zgarnął jedną trzecią zysku wygenerowanego przez wszystkie smartfony na świecie!

I to mimo tego, że w tym kwartale był dostępny jedynie przez dwa miesiące.

berrolia

Jak podaje Counterpoint, iPhone X wygenerował pięć razy większy zysk niż 600 producentów telefonów z Androidem razem wziętych.

Co więcej, starsze modele iPhone’ów dalej generują świetne dochody, większe niż najnowsze flagowce największego konkurenta Apple – Samsunga. Przychód większy od Note’a 8 przyniosły iPhone 7/7 Plus/8 i 8 Plus.

Więcej niż Galaxy S8+ zarobił nawet kilkuletni iPhone 6!

Samsunga Galaxy S8 nie ma nawet na liście 10 najbardziej dochodowych smartfonów na świecie w czwartym kwartale 2017 r. Znalazło się na niej aż osiem iPhone’ów.

Zrobić dobrego smartfona do duża sztuka, która jednak udaje się wielu firmom. Ale robić najlepsze smartfony na rynku (lub jak chcą niektórzy – jedne z najlepszych), sprzedawać je co roku setkom milionów ludzi na całym świecie i dodatkowo zarabiać w ten sposób gigantyczną kasę potrafi tylko jedna firma na tej planecie.

Apple od dawna nie ma konkurencji na rynku smartfonów. Liczby w tym wypadku nie kłamią.

Przeczytaj też: Oops…, they did it again! Apple sprzedało więcej bardzo drogich smartfonów niż Samsung ponad trzy razy tańszych!

iPhone SE w promocyjnych cenach już od 1149 zł

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Counterpoint

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: