Apple wprowadzi nową, lepszą Siri 2 w iOS 12 w czerwcu na WWDC 2018?

Tomek Czech   22 maja 2018

Siri to zdecydowanie jeden z najczęściej krytykowanych produktów Apple. W dużej mierze ta krytyka jest słuszna – Siri nie jest asystentką głosową godną 2018 r.: nie rozumie wielu najprostszych komend i zapytań, ma ograniczoną świadomość kontekstu, w związku z czym właściwie nie można przeprowadzić z nią nawet prostej konwersacji, w powszechnej opinii jest dużo mniej zaawansowana niż Google Assistant – konkurencyjny produkt giganta z Mountain View.

berrolia

Nie sądzę jednak, żeby Apple zbytnio przejmowało się tą krytyką – asystenci głosowi nie wzięli jeszcze szturmem świata nowych technologii, interfejsy głosowe są w dalszym ciągu niszą, a produkty konkurencji Apple, choć lepsze niż produkt z Cupertino, służą głównie do wydawania urządzeniom najprostszych komend i zapytań, z którymi najczęściej radzi sobie nawet Siri.

W związku z tym Apple mogło spokojnie pracować nad nową, znacznie lepszą Siri. Bo to, że nad nią pracują nie ulega wątpliwości, doniesienia na ten temat pojawiają się od lat – już we wrześniu 2016 r. roku Bloomberg informował, że Apple intensywnie pracuje nad ulepszeniem Siri w ramach projektu o roboczej nazwie “Invisible Hand”. Jego celem jest umożliwienie użytkownikom pełnej obsługi iPhone’a/iPada przy użyciu Siri, bez aktywowania jej graficznego interfejsu.

Czy te prace się zakończyły i nowa wersja Siri zostanie zaprezentowana już 4 czerwca na WWDC 2018?

Siri 2

Takie podejrzenia pojawiły się po tym, gdy użytkownicy odkryli, że zapytana o zbliżającą się konferencję dla deweloprów, Siri odpowiada

Nie chcę się chwalić, ale robię się dużo mądrzejsza. To pewnie przez to ostatnie ciągłe uczenie się do późnej nocy…

Problem jednak w tym, że w identyczny sposób Siri odpowiadała przed zeszłoroczną WWDC. Nie jest to więc żadnym dowodem na to, że w czerwcu zobaczymy nową wersję inteligentnej asystentki głosowej z Cupertino.

Ale nie jest też powiedziane, że tak się nie stanie. Oprócz wspomnianych wyżej doniesień, Bloomberg informował też niedawno na przykład, że jedną z nowości w iOS 12 ma być “większa integracja ulepszonej Siri w wyniki wyszukiwania Spotlight na iPhonie”.

W lutym ubiegłego roku Apple oficjalnie przyznało, że posiada laboratorium w Cambridge – na budynku pojawiło się logo firmy z Cupertino. Komentatorzy Zespół przejętej przez Apple firmy VocalIQ najprawdopodobniej pracuje tam nad ulepszeniem Siri, być może nawet nad jej całkowicie nową wersją – Siri 2.

A kiedy Siri po polsku?

Nowa wersja HomePoda i nowy głos Siri na WWDC 2018? 

Zapytana o WWDC, Siri odpowiada też, że będzie miała nowy dom oraz otrzyma nowy głos. Spekuluje się więc, że w czerwcu Apple zaprezentuje nową wersję HomePoda i doda asystentce nowy głos. Niestety, również dotyczy zeszłorocznej konferencji – na WWDC 2017 Siri rzeczywiście otrzymała nowy dom w postaci HomePoda oraz nowy, męski głos.

PROMOCJA: iWalk Watchman – powerbank ze zintegrowaną ładowarką do Apple Watcha!

Więcej o iOS 12:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Grafika: Alex’s Channel

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: