Apple pracuje nad tańszym HomePodem? No, nie bardzo

Marcin Chrobak   21 maja 2018

Łańcuszek plotek w świecie Apple bywa, jak dobrze wiemy, dosyć szalony. Często pojawiają się informacje, które rozprzestrzeniają się jak wirus po portalach piszących o firmie z Cupertino. Często też… nic z nich nie wynika. Wszystko wskazuje, że tak jest też w tym przypadku – Apple chce ponoć stworzyć tańszego (∼200$) HomePoda pod szyldem Beats… No, nie.

berrolia

Nowy, tani HomePod

Plotka wzięła się z serwisu Sina i mówi o tym, że Apple prowadzi ponoć rozmowy z dostawcą MediaTek, w celu wyprodukowania tańszego HomePoda.

Nie byłaby to pierwsza informacja mówiąca o MediaTek jako dostawcy części dla nowego HomePoda – jak i również o samym tańszym HomePodzie.

Sina, powołując się tak naprawdę na… całkowicie nieznane źródła (“zagraniczne media”) twierdzi, że tańszy HomePod miałby zostać zaprezentowany jako część rodziny Beats by Dre i mógłby kosztować około 200 dolarów (~800 zł).

Tutaj pojawia się zgrzyt – po co Apple miałoby brandować nowy głośnik jako produkt Beats? Moim zdaniem nie ma to żadnego sensu – HomePod jest smart głośnikiem klasy premium, a nie “zwykłym” bezprzewodowym głośnikiem, jak reszta rodziny Beats.

Bzdura

Nie wierzę w to, że jest to prawdziwy news. To bardziej wynik pompowania i rozprzestrzeniania wiadomości przez portale newsowe o Apple, zanim się dokładnie sprawdzi jej źródło.

Niemniej jednak… w jakimś stopniu może być to prawdą, ponieważ – i tego możemy być pewni – tańszy HomePod na pewno się pojawi!

Skąd to wiem? Mam własne, tajne źródła u dostawców części Apple i jestem nowym Ming-Chi Kuo (Pamiętamy [*])?

Otóż nie.

Wystarczy chwilę pomyśleć logicznie – nawet jeżeli Apple nie wypuści na rynek tańszego HomePoda to… po prezentacji jego nowej wersji (HomePod 2?), ten aktualny zostanie po prostu przeceniony.

Tyle w temacie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeżeli interesuje Was temat HomePoda to zapraszam do przeczytania naszych tekstów (i recenzji!):

HIT DNIA: eleganckie, skórzane etui Tech-Protect do MacBooka Air/Pro 13″ w świetnej cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9To5Mac

Mac od ręki i w super cenie!

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: