Cashless: Apple Pay również w PKO

Tomek Czech   22 maja 2018

Serwis Cashless pisze dzisiaj, że PKO BP prawdopodobnie zaoferuje swoim klientom Apple Pay, ale raczej nie będzie w pierwszej grupie banków, które to zrobią. Na razie PKO poinformowało oficjalnie, że wdrażają płatności Garmin Pay, ale Szymon Wałach, dyrektor pionu strategii i transformacji cyfrowej PKO dodał, że “nie będzie to jedynym rozwiązaniem, jakie zaoferujemy w oparciu o tokenizację”.

berrolia

Apple Pay w Polsce – jakie banki zaoferują usługę?

Według Jacka Uryniuka z Cashless, wśród pierwszych banków, które zaoferują Apple Pay w Polsce, mają być m.in. Alior, BZ WBK, Getin, mBank “i jeszcze dwie inne instytucje”.

PKO prawdopodobnie wśród nich nie będzie. W jego ofercie Apple Pay ma pojawić się później.

Wejście Apple Pay do Polski zapowiedział oficjalnie Tim Cook. Według Uryniuka, usługa ma u nas zadebiutować w tygodniu między 18 a 22 czerwca.

W zeszłym tygodniu Apple Pay pojawiło się na Ukrainie. Na razie płatności iPhonem czy Apple Watchem dostępne są dla klientów jednego banku – Private Bank, ale już niedługo usługę ma zaoferować więcej instytucji finansowych.

Więcej o Apple Pay w Polsce:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Cashless

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: