Płacenie przez Apple Pay w Polsce znowu łatwiejsze dzięki boon

Tomek Czech   16 maja 2018

Apple Pay ma oficjalnie pojawić się w Polsce “w najbliższych miesiącach”, ale jeśli komuś bardzo zależy na płaceniu iPhonem czy Apple Watchem już teraz, to jest to możliwe i właśnie znowu stało się znacznie łatwiejsze dzięki aplikacji boon – serwis odblokował możliwość zasilania konta polskimi kartami płatniczymi.

berrolia

Nasi Czytelnicy informują, że akceptowane są karty m.in. BZ WBK, mBanku i Millenium.

Z płatności Apple Pay przy użyciu aplikacji boon można korzystać w Polsce właściwie już od dwóch lat, ale po krótkim czasie operator serwisu zablokował możliwość nowych kont z Polski i doładowywanie już istniejących kont polskimi kartami. Istniały oczywiście sposoby na obejście tych zakazów, ale były one dość skomplikowane, wiązały się z większymi prowizjami od transakcji, więc dla większości użytkowników gra nie była warta świeczki.

Możliwość doładowania konta polską kartą znacznie wszystko ułatwia, ale dalej ponosimy koszty przewalutowania (konto boon może być prowadzone tylko w euro lub funtach). Miesięczna opłata za konto to 1,49 EUR (pierwsze 12 miesięcy gratis dla osób, które zarejestrują się do 31 maja).

Jak stworzyć konto boon

Najpierw pobieramy bezpłatną aplikację boon. Nie jest ona dostępna w polskim App Store, ale żeby ją ściągnąć wystarczy założyć darmowe konto App Store w jednym z krajów, w których działa boon:

Następnie w iPhonie zmieniamy region na kraj, w którym założyliśmy konto App Store: Ustawienia > Ogólne > Język i region > Region.

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji musimy się zarejestrować i potwierdzić numer telefonu.

Konto możemy doładować po podpięciu do aplikacji polskiej karty płatniczej.

Aplikacja sama zasugeruje nam dodanie karty do programu Wallet, co umożliwi płacenie przy pomocy Apple Pay.

Oprócz iPhone’a, płatności możemy też dokonywać za pomocą Apple Watcha.

IMG_6177

Pobierz aplikację boon.

NIE PRZEGAP: Native Union Night Cable – niezwykły kabel Lightning z węzłem

Więcej o Apple Pay:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: