Karta kredytowa od Apple z Apple Pay będzie dostępna już w przyszłym roku?

Marcin Chrobak   13 maja 2018

The Wall Street Journal pisze, że Apple prowadzi rozmowy z Goldman Sachs na temat wprowadzenia własnej karty kredytowej z ukierunkowaniem na Apple Pay. Może ona pojawić się już na początku 2019 roku i ma ponoć pomóc w promowaniu usług płatniczych Apple.

berrolia

Z raportu:

Planowana karta ma być sygnowana marką Apple Pay i może zacząć być oferowana na początku przyszłego roku – tak mówią źródła zaznajomione z tematem. Karta zastąpiłaby aktualnie oferowaną przez Apple kartę lojalnościową dzięki partnerstwie z Barclays.

Apple i Goldman Sachs wciąż prowadzą rozmowy na temat warunków i korzyści dla klientów – jak mówią źródła. Aktualnie dostępna karta kredytowa oferuje klientom pożyczki bez odsetek na zakup urządzeń Apple i punkty na rzecz kart podarunkowych Apple.

Jeżeli to prawda to Goldman Sachs prawdopodobnie zaproponowało Apple lepsze warunki niż Barclays – stąd wynikałaby ewentualna zmiana.

Specjalna karta kredytowa (a tym samym płatnicza) z logo Apple Pay jest ewidentną zmianą wizerunkową, szczególnie po wprowadzeniu usługi Apple Pay Cash, która umożliwia użytkownikom urządzeń z nadgryzionym jabłkiem przesyłania sobie pieniędzy poprzez iMessage.

Transakcje przez Apple Pay Cash za kulisami odbywają się za pośrednictwem tradycyjnej bankowości, ale cała usługa zbudowana jest w taki sposób by użytkownik się nawet nad tym nie zastanawiał.

Specjalna karta kredytowa oferowana wspólnie przez Apple i Goldman Sachs jest kolejnym krokiem w tym kierunku – czyli stworzenia usług bankowości, które dla użytkownika są niewidzialne, a kojarzą się z Apple.

Pozostaje nam jedynie czekać by dowiedzieć się czy informacje te się sprawdzą.

Osobiście najbardziej czekam jednak na premierę Apple Pay, która ma się (słowami Tima Cooka) odbyć “w najbliższych miesiącach”.

NOWOŚĆ: Szybka ładowarka samochodowa PURO Ultra Car Charger 30 W z USB-C Power Delivery

Chcecie wiedzieć więcej o Apple Pay w Polsce? Więcej artykułów na ten temat:

Źródło: The Wall Street Journal

Produkty Apple w super cenach

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: