Czekasz na nowe iPhone’y, żeby taniej kupić starszy model? Zobacz, o ile Apple może przecenić w tym roku iPhone’a 8/7/6s/SE

Tomek Czech   14 maja 2018

Kiedy Apple wprowadza na rynek nowe iPhone’y, obniża cenę kilku starszych modeli, które dalej utrzymuje w swojej ofercie. Wielu użytkowników czeka na ten moment, żeby kupić iPhone’a, który z dnia na dzień tanieje o kilkadziesiąt procent. Jakich obniżek możemy spodziewać się w tym roku?

berrolia

Neil Cybart, moim zdaniem jeden z najlepszych analityków zajmujących się Apple, podzielił się swoimi przewidywaniami na ten temat.

Po analizie strategii cenowej firm z Cupertino w poprzednich latach prognozuje, że we wrześniu, po premierze nowych iPhone’ów, starsze modele Apple przeceni na:

  • iPhone 8 Plus: 699 dol. (około 3479 zł)
  • iPhone 8: 599 dol. (2979 zł)
  • iPhone 7 Plus: 569 dol. (2829 zł)
  • iPhone 7: 449 dol. (2229 zł)
  • iPhone 6s: 349 dol. (1729 zł; Cybart uważa, że Apple może dalej sprzedawać ten model na niektórych rynkach)
  • iPhone SE: 299 dol. (1479 zł; cena może zależeć od tego, czy pojawi się nowa wersja tego modelu).

A co z iPhonem X? Cybart wierzy w prognozy Ming-Chi Kuo, że Apple nie będzie dalej sprzedawało tego modelu, bo nie będzie to pasowało do strategii cenowej firmy. Zamiast przecenionego “iksa” zaoferuje klientom nowego iPhone’a – 6,1-calowy, bezramkowy model z ekranem LCD, który będzie kosztował około 849 dol. (4229 zł).

Oczywiście w ofercie pojawi się iPhone X drugiej generacji oraz 6,5-calowy iPhone X, które według Cybarta będą kosztować:

  • iPhone X drugiej generacji – 999 dol. (4979 zł)
  • iPhone X Plus – 1199 dol. (5979 zł)

Więcej o nowych iPhone’ach (2018):

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Above Avalon

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: