Nowy, tańszy iPhone z ekranem 6,1″ w technologii MLCD+ – jaśniejszym i bardziej oszczędnym niż LCD (raport)

Marcin Chrobak   11 maja 2018

Światło dzienne ujrzały nowe doniesienia, które sugerują, że tańszy iPhone 6,1″, mający się ponoć pojawić w tym roku, będzie miał ekran w technologii MLCD+. Dzięki niej wyświetlacz będzie jaśniejszy, a jednocześnie bardziej oszczędny niż aktualne LCD.

berrolia

BusinessKorea:

Według informacji pochodzących od producentów komponentów do smartfonów, Apple planuje wyposażyć swój nowy model iPhone (6,1″) w ekran MLCD+, taki sam jak w LG G7 ThinQ.

Czym różni się LCD od MLCD+?

Piksele w każdym ekranie LCD składają się z 3 sub-pixeli: czerwony, zielony i niebieski. To te 3 sub-pixele sprawiają, że na ekranie dany pixel świeci na konkretny kolor.

MLCD+ ma dodatkowy sub-pixel (łącznie 4) – koloru białego. Dzięki niemu podświetlenie całego ekranu nie musi być aż tak mocne jak w LCD.

Skutkuje to jasnym i wyraźnym obrazem, który nie wymaga aż tyle energii do zasilenia.

Ekrany MLCD+ potrafią wyświetlać pełen zakres kolorów DCI-P3 dla lepszego odwzorowania kolorów – podobnie jak ekran OLED w iPhonie X.

LG G7 ThinQ, nowy smartfon od LG, ma właśnie ekran MLCD+. Jego jasność oceniana jest na 1000 nitów, co czyni go jednym z najjaśniejszych wyświetlaczy na rynku.

MLCD+ w nowym iPhone 6.1″

Trudno ocenić wiarygodność informacji, do których dotarł BusinessKorea, ale zdają się one pokrywać z doniesieniami, które na temat ekranu w nowym iPhonie 6,1″ pojawiają się od pewnego czasu.

Mówiły one między innymi o negocjacjach Apple a LG, które były ponoć prowadzone na temat dostarczania przez LG nowych ekranów OLED dla iPhone’ów, ale… kto wie, może chodziło o MLCD+?

Na początku tego roku chiński Commercial Times pisał, że wyświetlacz nowego iPhone’a 6,1″ będzie wyprodukowany przez Japan Display w technologii Full Active.

Informacje, które do nas docierają z wielu źródeł mówią o tym, że jesienią Apple pokaże nam trzy modele iPhone’a – nową generację iPhone’a X (5,8″ OLED), iPhone’a X Plus (6,5″ OLED) oraz tańszego iPhone’a z designem iPhone X (6,1″ LCD).

HIT TYGODNIA: Etui Mujjo Full Leather do iPhone’a X ze zniżką aż 60 zł!

Więcej o nowych iPhone’ach (2018):

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Patently Apple

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: