Nowy iPhone SE potwierdzony? Ma nazywać się po prostu “iPhone SE” (2018), nie “iPhone SE 2”

Tomek Czech   11 maja 2018

Evan Blass jest znany z tego, że nigdy nie udostępnia niesprawdzonych informacji na swoim bardzo popularnym koncie twitterowym. Dlatego fakt, że dosłownie przed chwilą wrzucił informacje o nowej wersji iPhone’a SE może być jak dotąd największym dowodem potwierdzającym, że Apple rzeczywiście zamierza wprowadzić na rynek taki model.

berrolia

iPhone SE (2018)

Blass opublikował jedynie mały fragment jakiegoś dokumentu (wewnętrznego dokumentu Apple lub jednego z ich partnerów?), ale jest on bardzo istotny – nie tylko potwierdza istnienie nowego SE (choćby dopiero na etapie planowania czy produkcji), ale też może zdradzać jego nazwę.

Dokument wskazuje, że nowy telefon nie będzie się nazywał “iPhone SE 2”, lecz po prostu “iPhone SE”. Dla rozróżnienia modeli będzie dodawało się obok rok produkcji – w tym przypadku: “(2018)”.

To z kolei dużo mówi nam o tym, jaki będzie nowy SE, a właściwie jaki nie będzie. Nie należy się więc spodziewać całkowicie odmienionego telefonu, z dizajnem iPhone’a X, ekranem edge-to-edge i Face ID. Bardziej prawdopodobne jest tylko delikatne odświeżenie iPhone’a SE, czyli zastosowanie nowszego procesora (A10 Fusion lub A11 Bionic), lepszej kamery, większej ilości RAM czy pamięci flash.

Pojawiały się informacje, że nowy SE może mieć nieznacznie większy ekran (4,2″ zamiast 4″) i być pozbawiony gniazda minijack.

Często słyszeliśmy też, że “iPhone SE 2” będzie posiadał szklaną obudowę umożliwiającą ładowanie bezprzewodowe.

Być może już niedługo dowiemy się, jak będzie w rzeczywistości – pojawiały się doniesienia, że Apple może pokazać nowego SE jeszcze w maju lub w czerwcu na WWDC 2018.

Mocne dowody na premierę nowych iPhone’ów już w najbliższych tygodniach znaleziono w kwietniu w dokumentach Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej.

NOWOŚĆ: Szybka ładowarka samochodowa PURO Ultra Car Charger 30 W z USB-C Power Delivery

Więcej o iPhonie SE (2018):

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Evan Blass
Grafika: Martin Hajek

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: