Mocne dowody na premierę nowych iPhone’ów już w maju/czerwcu. Nadchodzi nowa wersja iPhone’a SE i złoty iPhone X?

Tomek Czech   18 kwietnia 2018

Pojawiły się silne dowody na to, że już za kilka tygodni zobaczymy nowe iPhone’y – serwis Consomac znalazł je właśnie w dokumentach Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. W przeszłości, za każdym razem, kiedy w dokumentach Unii pojawiały się wzmianki o nowych produktach Apple, kilka tygodni później rzeczywiście trafiały one na rynek (tak było m.in. z najnowszym iPadem 9,7″, AirPodsami, MacBookami w ubiegłym roku, itd.).

berrolia

Tym razem w dokumentach znaleziono informacje aż 11 nowych modelach iPhone’a z iOS 11 (a dokładnie – 11 numerów modeli, z których żaden nie jest numerem obecnego już na rynku iPhone’a). Oczywiście nie należy się spodziewać jedenastu zupełnie nowych iPhone’ów – różne wersje jednego modelu (np. wspierające różne częstotliwości LTE) oznaczane są przez Apple innymi numerami.

Jakie nowe iPhone’y Apple zaprezentuje więc jeszcze przed wakacjami? Na pewno nie należy się spodziewać nowych flagowców (iPhone X drugiej generacji, “iPhone X Plus” i iPhone LCD 6,1″), które z dużym prawdopodobieństwem zadebiutują we wrześniu.

Jest duża szansa, że będzie to nowy model iPhone’a SE: albo nieznacznie odświeżony (z szybszym procesorem, lepszą kamerą, itd.), albo całkowicie nowy iPhone SE 2, ale ta druga opcja wydaje się mniej prawdopodobna.

iPhone SE w promocyjnych cenach już od 1149 zł

Na temat premiery nowego iPhone’a SE jeszcze przed wakacjami pojawiło się bardzo dużo doniesień – według niektórych miałby on zostać zaprezentowany w czerwcu na WWDC 2018. Apple co prawda nie zaprezentowało nowego iPhone’a na WWDC od czasu iPhone’a 4 w 2010 r., ale nie jest wykluczone, że nie zrobi tego w tym roku.

Jeśli nie, nowego SE mogłoby ogłosić poprzez zwykłą informację prasową (w maju/czerwcu), jak zrobiło to ostatnio w przypadku iPhone’a 8 (PRODUCT)RED.

Nowym iPhonem z dokumentów EAUE może być też iPhone X w kolorze blush gold, o którym również słyszeliśmy ostatnio wiele pogłosek.

Więcej o nowych iPhone’ach (2018):

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Consomac

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: