Raport: iPhone SE 2 – bezramkowy, z ‘notchem’, ale bez Face ID

Tomek Czech   10 maja 2018

Olixar, producent etui i szkieł ochronnych do iPhone’ów twierdzi, że iPhone SE 2 będzie miał konstrukcję bezramkową z ekranem edge-to-edge z notchem jak iPhone X. Informacje te mają pochodzić ze źródeł w chińskich fabrykach Apple.

berrolia

Olixar jest przekonany, że informacje te są wiarygodne i spodziewa się, że iPhone SE 2 będzie miał 12 cm długości i 5,5 cm szerokości – są to niemal identyczne wymiary jak obecnej wersji iPhone’a SE.

Co ciekawe, szerokość wycięcia w górnej części ekranu to tylko 1,87 cm, czyli niemal dwa razy mniej niż w iPhonie X. Mogłoby to sugerować, że nowy SE nie będzie posiadał kamery TrueDepth z Face ID, a w wycięciu zostanie umieszczona po prostu kamera FaceTime, głośnik, czujnik oświetlenia zewnętrznego i zbliżeniowy.

Wtedy rodzi się jednak pytanie – jak będziemy odblokowywać iPhone’a, skoro nie ma w nim ani Face ID, ani Touch ID…?

Według informacji uzyskanych przez Olixar, nowy SE ma mieć jednak aluminiowy tył obudowy, a nie szklany, jak wcześniej podawano.

iPhone SE 2 (2018) – kiedy premiera?

Jeśli iPhone SE 2 rzeczywiście pojawi się na rynku, jego premiera może odbyć się jeszcze w maju lub w czerwcu na WWDC 2018.

Mocne dowody na premierę nowych iPhone’ów już w najbliższych tygodniach znaleziono niedawno w dokumentach Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej.

Kilkanaście dni temu pojawiły się informacje, że rozpoczęła się już masowa produkcja nowej wersji iPhone’a SE.

POLECAMY: iWALK Twister Steel – niezwykle wytrzymały, praktycznie niezniszczalny kabel Lightning z certyfikatem MFi w oplocie ze szlachetnej stali nierdzewnej (typ 304), z unikalną technologią szybkiego ładowania High Speed (moc wyjściowa DC-OUT: 5V/2.4A).

Więcej o iPhonie SE 2:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9to5Mac

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: