Apple Pay w Polsce: BZ WBK ma już regulamin “cyfrowego portfela Apple Pay”

Tomek Czech   9 maja 2018

Wiemy, że Apple Pay ma pojawić się w Polsce “w ciągu kilku najbliższych miesięcy”, ale wciąż nie wiemy, kiedy dokładnie to się stanie – jeszcze przed wakacjami, czy dopiero w czwartym kwartale? Okazuje się, że BZ WBK, który od dawna jest wymieniany w gronie banków, które jako pierwsze zaoferują tę usługę, ma już przygotowany specjalny regulamin dla Apple Pay.

berrolia

Ujrzał on światło dzienne dzięki jednemu z użytkowników Twittera, któremu regulamin wyświetlił się przy próbie dodania karty BZ WBK w aplikacji Wallet.

W regulaminie znajdują się standardowe informacje o Apple Pay – że działa w oparciu NFC, że z płatności możemy potwierdzać Touch ID i Face ID, itd.

Przy próbie dodania kart innych banków w aplikacji Wallet wciąż pojawia się jedynie pusty ekran.

Oprócz BZ WBK (który już niedługo będzie nazywał się Santander Bank Polska), wśród najpoważniejszych kandydatów, którzy zaoferują Apple Pay w dniu debiutu w Polsce wymienia się mBank, Alior, Millenium, ING i PKO BP.

Wprowadzenie Apple Pay do Polski oficjalnie zapowiedział w zeszłym tygodniu szef firmy z Cupertino, Tim Cook. Oprócz naszego kraju, mobilne płatności od Apple mają w najbliższym czasie trafić też do Norwegii i na Ukrainę.

Być może pojawi się u nas również usługa Apple Pay Cash – zeden z naszych Czytelników zauważył kilka dni temu, że informacja o usłudze, przetłumaczona na język polski, pojawia się przy próbie konfiguracji Apple Pay na iPhonie w aplikacji Watch.

HIT TYGODNIA: Etui Mujjo Full Leather do iPhone’a X ze zniżką aż 60 zł!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: