Wszystkie aktualizacje aplikacji w App Store będą musiały wspierać ekran iPhone X już od lipca

Marcin Chrobak   8 maja 2018

Apple w dniu dzisiejszym poinformowało developerów o zmianach dotyczących aplikacji zgłaszanych do App Store – zarówno nowych jak i aktualizacji do tych, które już się tam znajdują. Już od lipca będą one musiały wspierać wyższy ekran iPhone X. Niejako potwierdza to doniesienia o tym, że wszystkie nowe iPhone’y będą miały ekran podobny do iPhone X.

berrolia

Apple, news dla developerów:

iOS 11 dostarcza innowacyjne funkcjonalności oraz nowy App Store dla setek milionów klientów na całym świecie. Twoja aplikacja może dostarczać bardziej inteligentne, wciągające doświadczenia z Core ML, ARKit, nowymi API dla aparatu, nowymi domenami dla SiriKIT, integracją Apple Music, funkcją ‘przeciągnij i opuść’ dla iPada – i więcej. Od lipca 2018 roku wszystkie aktualizacje aplikacji zgłoszone do App Store stworzone z iOS 11 SDK będą musiały wspierać ekran Super Retina iPhone’a X.

Apple już od kwietnia wymaga od developerów żeby wszystkie nowe aplikacje zgłaszane do App Store (i zbudowane z SDK iOS 11) miały wsparcie dla ekranu iPhone X. Od lipca Apple będzie wymagać tego także od wszystkich developerów, którzy będą chcieli zgłosić aktualizację dla swoich appek.

Minęło już parę miesięcy od premiery iPhone X, ale niestety nie wszyscy developerzy zaktualizowali jeszcze swoich aplikacji dodając wsparcie dla wyższego ekranu (i wycięć) X’a. Appki, które nie są dostosowane wyglądają dosyć nieciekawie, ponieważ u góry i dołu ekranu są widoczne czarne pasy odcinające interfejs aplikacji od reszty telefonu.

News dla developerów jest o tyle ciekawy, że wynika z niego jedna bardzo ważna informacja dla fanów Apple, którzy czekają na nowe iPhone’y – najprawdopodobniej wszystkie z nich będą miały ekran jak w iPhone X.

Przypominamy, że z wielu stron docierają do nas plotki o nowych modelach iPhone’a, które mają się pojawić już na jesień. Apple ma w planach ponoć następcę iPhone X, iPhone X w wersji Plus (ekran 6.5″) oraz tańszego iPhone z ekranem 6.5″ w technologii LCD.

Etui Mujjo Full Leather do iPhone’a X ze zniżką aż 60 zł!

Więcej o nowych iPhone’ach (2018):

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Macrumors

SANTA WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: