Nowa, 18-watowa ładowarka USB-C do iPhone’a na pierwszych renderach

Tomek Czech   16 maja 2018

Kilkanaście dni temu pojawiły się informacje, że w tym roku Apple może dodać do wszystkich iPhone’ów nowy zasilacz o mocy 18W z gniazdem USB-C oraz kabel Lightning – USB-C. Teraz ChargeLab potwierdza te informacje – na podstawie informacji rzekomo otrzymanych od jednego z chińskich partnerów Apple, serwis przygotował model 3D nowej ładowarki.

berrolia

Ma być cieńsza od obecnego, 5-watowego zasilacza standardowo dodawanego do każdego iPhone’a i ma mieć nieco inny kształt z zaokrąglonymi krawędziami.

Oczywiście trudno potwierdzić autentyczność tych informacji.

Nowa, 18-watowa ładowarka umożliwiłaby ładowanie iPhone’a znacznie szybciej niż przy użyciu zasilacza, który obecnie znajdujemy w pudełku z każdym iPhonem. Dostarcza on maksymalnie 5 W mocy (5V*1A). Dla szybszego ładowania możemy użyć np. 12-watowej ładowarki od iPada lub ładowarek innych firm, które najczęściej również zapewniają maksymalną moc 12 W (5V*2,4A).

Najnowsze iPhone’y – 8, 8 Plus i X – posiadają wsparcie dla szybkiego ładowania USB-C Power Delivery, ale potrzebujemy do tego odpowiedniej ładowarki, wspierającej tę technologię – np. Innergie PowerJoy 30C lub zasilacza od MacBooka (12″ lub Pro). Jeśli nie posiadamy MacBooka, szybkie ładowanie iPhone’a wiąże się z dodatkowym wydatkiem.

O tym jak będzie przekonamy się najprawdopodobniej we wrześniu, kiedy spodziewana jest premiera trzech nowych iPhone’ów.

NIE PRZEGAP: Native Union Night Cable – niezwykły kabel Lightning z węzłem

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: ChargeLab

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: