iOS 12: kiedy będzie dostępna finalna wersja i pierwsza publiczna beta?

Tomek Czech   7 czerwca 2018

Aktualizacja: iOS 12 jest już dostępny!

***

Wiele osób pyta się nas, kiedy będzie dostępny iOS 12 – najnowszy system operacyjny dla iPhone’ów i iPadów, który Apple zaprezentowało w poniedziałek na WWDC 2018.

Zatem odpowiadamy.

berrolia

iOS 12: finalna wersja – wrzesień?

Apple zapowiedziało tylko tyle, że finalna, dostępna dla wszystkich wersja iOS 12 pojawi się “jesienią”.

W ostatnich pięciu latach firma udostępniała nowy iOS mniej więcej w połowie września (pomiędzy 13 a 19 września) – po prezentacji nowych iPhone’ów, ale przed pojawieniem się ich w sklepach, więc możemy się spodziewać, że tak będzie też w tym roku.

iOS 12: pierwsza publiczna wersja beta – czerwiec/lipiec?

Jeśli nie chcecie czekać do września, będziecie mogli zainstalować iOS 12 już wcześniej. Znacznie wcześniej.

Jeszcze w czerwcu, albo na początku lipca Apple powinno udostępnić pierwszą publiczną betę, którą może zainstalować każdy użytkownik iPhone’a czy iPada, który przystąpił do darmowego programu Apple Software Beta Program.

W ostatnich dwóch latach pierwsza publiczna beta nowego iOS pojawiała się:

  • iOS 11 Public Beta 1: 26 czerwca
  • iOS 10 Public Beta 2: 7 lipca

Będzie to co prawda wersja testowa, więc na pewno będzie zawierała jeszcze sporo błędów, ale wydaje się, że pierwsza beta iOS 12 jest bardzo stabilna i działa na niej zdecydowana większość aplikacji, dlatego Ci, którym bardzo zależy na przyjrzeniu się nowościom w tej wersji, nie powinni mieć dużych oporów przed instalacją (zawsze można wrócić do iOS 11.4).

iOS 12: pierwsza beta deweloperska – już dostępna

Z kolei Ci, którzy nie chcą czekać ani chwili dłużej, mogą zainstalować iOS 12 już teraz. Apple udostępniło pierwszą betę deweloperską w poniedziałek, zaraz po prezentacji nowego systemu.

Mogą ją zainstalować zarejestrowani deweloperzy, ale istnieje też możliwość instalacji dla osób nie posiadających konta deweloperskiego, z której korzysta wiele osób od lat. Tylko UWAGA – jest to metoda nieoficjalna, nie jest wspierana przez Apple, narusza warunki użytkowania iPhone’a/iPada/iPoda i może prowadzić do uszkodzenia urządzenia. Instalując system w ten sposób, robisz to na własne ryzyko.

Instrukcję krok po kroku jak zainstalować iOS 12 beta 1 znajdziesz tutaj.

Zobacz gdzie i jak oglądać konferencję Apple na żywo.

Więcej o iOS 12:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: