6,5-calowy iPhone X Plus z trybem poziomym?

Łukasz Bernaczyk   1 sierpnia 2018

Wiem, że wielu z Was czeka na wrześniową premierę nowych iPhone’ów, właśnie dla tego modelu. iPhone X Plus z ekranem OLED 6,5” ma wyglądać jak większy brat obecnego iPhone’a X. Teraz okazuje się, że może wspierać on tryb poziomy („landscape mode”) znany dobrze użytkownikom iPadów i iPhone’ów w wersji Plus.

berrolia

iPhone X Plus (2018)

Nowy iPhone X Plus ma być wyposażony w bezramkowy ekran OLED. Od pewnego czasu mówi się, że będzie on miał rozdzielczość 1242 x 2688.

Brazylijski blog iHelpBR znalazł dowody potwierdzające właśnie taką rozdzielczość.

Pomysłowi Brazylijczycy odpalili nową betę 5 systemu iOS 12, w symulatorze iPhone’a znajdującym się w środowisku programistycznym Xcode. Nie byłoby w tym nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zrobili to wymuszając rozdzielczość 1242 x 2688, która ma charakteryzować nowego „iks plusa”.

Okazało się, że w trybie „landscape”, czyli poziomym, aplikacje systemowe, jak Wiadomości czy Kalendarz, zostały zoptymalizowane tak, by jak najlepiej zagospodarować przestrzeń ekranu iPhone’a.

Przy tej wielkości ekranu, funkcja ta jest bardzo użyteczna i pewnie ucieszy przyszłych użytkowników 6,5-calowego  iPhone’a X Plus.

Black Friday: Netatmo z HomeKit taniej o 25%

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: