Chcesz dowiedzieć się więcej o HomeKit? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!

Marcin Chrobak   16 sierpnia 2018

Wraz z rozpoczęciem cyklu o automatyzacji mieszkania założyliśmy dla naszych czytelników specjalną grupę na Facebooku. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat HomeKit – jak to działa, co się z czym łączy, co można zautomatyzować… albo po prostu chcecie porozmawiać na temat automatyzacji Waszych gadżetów – zapraszamy.

berrolia


Grupa ThinkApple HomeKit została stworzona dla wszystkich, niezależnie od Waszego poziomu wiedzy na temat tego zagadnienia. Ma ona na celu pomóc, nauczyć i wyjaśnić wiele kwestii, które w temacie HomeKit mogą być niejasne dla przeciętnego zjadacza chleba.

Dowiecie się m.in.:

  • Co Wam będzie potrzebne żeby zacząć?
  • Jak połączyć ze sobą konkretne urządzenia?
  • Czym są sceny?
  • Jak najlepiej zautomatyzować konkretne zadanie… i czy jego automatyzowanie ma sens?

Na te i wiele innych pytań – w tym Waszych, na które z chęcią odpowiemy – znajdziecie odpowiedź właśnie na naszej grupie.

Podam Wam prosty przykład rzeczy, która dla niektórych może być oczywista, a o której nie wiedziałem (kwestię wyjaśnił mi Dawid):

Myślałem, że zakup i korzystanie z produktów obsługujących HomeKit ma sens jedynie w przypadku kiedy posiadamy w domu urządzenie, które stanie się hubem (czyli “centralką) HomeKit i bez takiego sprzętu HomeKit nie ma sensu.

Co się okazało? Dowiedziałem się, że nie mając w domu HomePoda ani Apple TV 4 generacji wciąż będę mógł sterować urządzeniami HomeKit w mojej sieci domowej. Niedostępna będzie oczywiście automatyzacja i dostęp zdalny, ale kontrola urządzeń będzie możliwa właśnie przez aplikację Dom na iOS.

To była jedyna rzecz, która mnie powstrzymywała przed zakupem pierwszego gadżetu z HomeKit… i teraz chyba sam się złamię.

Tak więc jeszcze raz serdecznie zapraszamy Was do dołączenia do naszej grupy facebookowej – ThinkApple HomeKit

Już niedługo na łamach ThinkApple zawita kolejny wpis Dawida w którym opowie Wam o produktach HomeKit Fibaro (i nie tylko!) i o tym jak zautomatyzował swoje mieszkanie za ich pomocą.

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: