Kolejne rewolucyjne produkty Apple: okulary AR w 2020 r. i Apple Car pomiędzy 2023 – 2025 (raport)

Łukasz Bernaczyk   16 sierpnia 2018

Całkiem niedawno Apple jako pierwsza firma na świecie osiągnęła wartość 1 biliona dolarów, ale według cenionego analityka Ming-Chi Kuo wartość ta w najbliższych latach może się podwoić. Ma się tak stać dzięki ciągle rozwijającym się usługom od Apple, okularom AR oraz Apple Car.

berrolia

Ming-Chi Kuo to chyba najbardziej niezawodny analityk świata Apple, który na przestrzeni lat wielokrotnie trafnie przewidywał nadchodzące premiery urządzeń z Cupertino.

W notatce skierowanej do inwestorów opisał dwa zupełnie nowe produkty Apple, które maja być rewolucją na skalę iPhone’a, który na zawsze zmienił telefony komórkowe.

Apple Car

Jednym z tych produktów jest Apple Car. Według Kuo, samochód pojawi się w sprzedaży w latach 2023 – 2025 i wywróci branżę automotive do góry nogami.

O sukcesie auta z logo nadgryzionego jabłka może zadecydować fakt, że obecnie przemysł jest w fazie „ogromnego zapotrzebowania na zmiany”, powodowanej przez proces implementowania nowych technologii do samochodów.

To właśnie nowatorskie technologie (m.in. rozszerzona rzeczywistość) zastosowane w Apple Car mają sprawić, że firma z Cupertino zdefiniuje pojęcie „samochód” na nowo, tak jak zrobiła to w 2007 roku z telefonem komórkowym.

Przewagę Apple nad samochodową konkurencją Kou upatruje w lepszej integracji sprzętu, oprogramowania oraz usług, które również niewyobrażalnie się rozwiną dzięki wejściu w przemysł auto-moto.

Okulary rozszerzonej rzeczywistości

To, że Apple intensywnie pracuje nad technologiami AR wiemy nie od dzisiaj. Gry i aplikacje tego typu były już pokazywane na oficjalnych keynote’ach, a i w App Store jest już z czego wybierać.

W iOS 12 znajdziemy aplikację systemową o nazwie „Miarka”, która wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość, pozwalając nam mierzyć odległości i wymiary realnych obiektów przy użyciu wirtualnej miary.

Okulary AR od Apple to również temat, który co jakiś czas powraca jak bumerang, choć nigdy z konkretną datą premiery. Ming-Chi Kuo jest jednak przekonany, że nastąpi to w 2020 roku i taką właśnie datę podaje w raporcie dla inwestorów.

Produkt ten ma również zrewolucjonizować branżę augmented reality przez nowatorski interfejs użytkownika.

Już wcześniej mówiło się, że Apple ma już okulary AR w fazie testowej, sprawdzając jednocześnie kilka prototypów. Sprzęt ma być rzekomo wyposażony w innowacyjny ekran, zintegrowany procesor oraz system operacyjny dla rzeczywistości rozszerzonej „rOS”, bazujący na fundamentach obecnego iOS.

Pisząc ten artykuł poczułem się trochę jak w dobrym filmie science-fiction, ale w sumie podobnie czułem się w 2001 i 2007 roku, podczas gdy Jobs pokazywał pierwszego iPoda i pierwszego iPhone’a.

Wiem, że w tym przypadku wcale nie musi być tak samo, ale przyznajcie sami, że jeśli jakaś firma miałaby czegoś takiego dokonać, to kto inny jak nie Apple?

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: