Raport: nowy 13-calowy MacBook we wrześniu za 1200 dol., AirPower w cenie 160 – 190 dol. Ładowarka USB-C 18W tylko z iPadami Pro?

Tomek Czech   17 sierpnia 2018

W swoim najnowszym raporcie Digitimes pisze o nowych produktach Apple, które mają mieć swoją premierę jesienią. Wśród nich są oczywiście trzy nowe iPhone’y, dwa iPady Pro, nowy MacBook i ładowarka AirPower.

berrolia

  • MacBook: według Digitimes, nowy model MacBooka będzie miał 13-calowy ekran i będzie wyposażony w procesor Kaby Lake. Ceny mają się zaczynać od 1200 dol. Premiera we wrześniu. Być może chodzi tu o tzw” taniego MacBooka (Air)”, o którym mówi się od dawna, nie zgadzałaby się jednak cena – według wcześniejszych doniesień ma on kosztować tysiąc dolarów, albo jeszcze mnie. 1200 dol. to zdecydowanie za dużo jak na model “budżetowy”.
  • AirPower: na wrześniowej konferencji Apple ma ogłosić dokładną datę premiery podkładki AirPower. Jej cena ma mieścić się w przedziale 160-190 dolarów (wcześniej pojawiała się cena 150 dol.).
  • iPad Pro: Digitimes potwierdza wcześniejsze doniesienia, że Apple planuje zastąpić 10,5-calowego iPada Pro modelem 11-calowym. Razem z nim na rynku pojawić ma się też nowa wersja iPada Pro 12,9″.
  • iPad mini: pojawiały się plotki o iPadzie mini 5, ale według Digitimes Apple nie planuje wprowadzić na rynek nowego modelu mini.
  • ładowarka USB-C 18 W: Digitimes pisze, że nowa ładowarka USB-C o mocy 18 W, o której już wielokrotnie słyszeliśmy, będzie dołączana do nowych iPadów Pro. Nie wiadomo, czy znajdzie się też w pudełku z nowymi iPhone’ami.
  • nowe iPhone’y: tutaj bez niespodzianki. Trzy modele: 1) 5,8-calowy iPhone X drugiej generacji, 2) 6,5-calowy “iPhone X Plus”, 3) 6,1-calowy “iPhone 9”.

Najbliższa prezentacja nowych produktów Apple jest spodziewana we wrześniu – z dużym prawdopodobieństwem odbędzie się 12 września.

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: