“iPhone Xs Max” – tak ma się nazywać nowy iPhone z ekranem 6,5″. Tańszy model LCD 6,1″ zostanie nazwany “iPhone Xr”?

Tomek Czech   6 września 2018

Serwisy 9to5Mac i BGR podały wczoraj niemal równocześnie, że według informacji z kilku źródeł, nowy iPhone z 6,5-calowym wyświetlaczem OLED (którego premiera już w środę) może zostać nazwany iPhone Xs Max (9to5Mac podaje nazwę zapisywaną jako “iPhone Xs Max”, natomiast BGR jako “iPhone XS Max”).

berrolia

iPhone Xs Max i iPhone Xr?

W zeszłym tygodniu 9to5Mac dotarło do oficjalnych renderów dwóch nowych iPhone’ów z ekranem OLED i pisało, że obydwa mogą zostać nazwane “iPhone XS”.

Oprócz tych dwóch nowych modeli, na konferencji 12 września Apple ma też zaprezentować tańszego iPhone’a z wyświetlaczem LCD 6,1″, od pewnego czasu roboczo określanego jako “iPhone 9”. Jeremy Horowitz z Venture Beat pisze, że w Cupertino rozważano nazwanie go “iPhone Xr”.

Sam dziennikarz zauważa jednak, że taka nazwa nie miałaby większego sensu i niemal żadnego uzasadnienia poza tym, że “r” występuje w alfabecie przed “s” (model LCD 6,1″ ma w nowej linii iPhone’ów zajmować miejsce pomiędzy iPhonem 8/Plus i iPhonem Xs).

Wszystko będzie jasne już w środę, po 19:00 (polskiego czasu).

W międzyczasie możecie wziąć udział w naszym konkursie – żeby wygrać świetną nagrodę ufundowaną przez ThinkStore, należy odgadnąć nazwy wszystkich nowych iPhone’ów, które Apple pokaże 12 września. Kto pierwszy, ten lepszy!

Ruszył wspólny projekt ThinkApple i iSpot!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: