Test szybkości LTE – iPhone XS znacznie szybszy od iPhone’a X, ale wolniejszy od Galaxy Note 9

Łukasz Bernaczyk   3 października 2018

Specjaliści z firmy Ookla, znanego dostawcy narzędzi do mierzenia szybkości połączeń internetowych, wzięli na tapetę modemy LTE w iPhone’ach XS Max oraz X i porównali je z osiągami modemów w Galaxy Note 9 oraz Google Pixel 2. Wyniki, które opublikowano na PCMag, są bardzo interesujące.

berrolia

Prędkości, z jakimi urządzenia pobierały dane testowano w dwóch skrajnych warunkach. Pierwszy speed test przeprowadzono przy praktycznie maksymalnej sile sygnału LTE, drugi wykonano przy bardzo słabym zasięgu sieci.

Modemy LTE w poszczególnych smarfonach

Testowane smartfony posiadają w swoich wnętrzach następujące modemy:

  • iPhone X – modem LTE Intel 7480
  • iPhone XS MAX – modem LTE Intel 7560
  • Galaxy Note 9 – modem LTE Qualcomm X20
  • Google Pixel 2 – modem LTE Qualcomm X16

Speed test – Runda 1 (pełen zasięg LTE)

Jak pokazuje powyższy wykres, przy pełnym zasięgu LTE na czele stawki znalazły się Galaxy Note 9 i Pixel 2. Zaraz za nimi iPhone XS Max, którego anteny w technologii 4×4 MIMO sprawiły, że jest prawie dwa razy szybszy od zeszłorocznego „iksa”. Im sygnał jest słabszy, tym wyniki Maxa są bardziej zbliżone są do konkurencji.

Speed test – Runda 2 (słaby zasięg LTE)

Przy słabym zasięgu (jedna kreska na skali telefonu) wygrywa Pixel 2, zaraz za jest nim Note 9. iPhone XS Max plasuje się na trzecim miejscu, ale dalej pobiera dane przez LTE około dwa razy szybciej niż iPhone X.

Średnie prędkości pobierania przez LTE

Po przeprowadzeniu powyższych testów, Ookla zbadała również prędkości, z jakimi konkretne modele pobierają dane u różnych amerykańskich operatorów telefonii komórkowej.

Tu również wygrał Galaxy Note 9, uzyskując średnią prędkość pobierania na poziomie 43,2 Mb/s. iPhone XS Max uplasował się na drugim miejscu z wynikiem 38,9 Mb/s. Zeszłoroczny iPhone X pobierał dane ze średnią prędkością około 33 Mb/s, iPhone 8 uzyskał wynik 30Mb/s, a iPhone 7 – 29 Mb/s.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: