Nagrywanie wideo z kilku kamer iPhone’a jednocześnie możliwe dzięki nowej aplikacji DoubleTake

Łukasz Bernaczyk   30 stycznia 2020

Podczas wrześniowej konferencji w ubiegłym roku, Apple wspólnie z twórcami aplikacji FiLMiC Pro zaprezentowało możliwość nagrywania filmów z kilku kamer iPhone’a 11 Pro jednocześnie. Funkcjonalność nie trafiła jeszcze do głównej aplikacji FiLMiC Pro, ale już teraz możecie pobrać inną apkę opracowaną przez tych samych deweloperów – DoubleTake , która pozwoli Wam nagrywać obraz z dwóch kamer iPhone’a jednocześnie.

berrolia

DoubleTake

W apce DoubleTake, która za darmo możecie pobrać tutaj, możemy wybrać dwa obrazy ze wszystkich dostępnych kamer iPhone’a (przedniej i tylnych) i zapisywać je w tym samym czasie. Rejestrowane obrazy możemy podglądać podczas zapisu w jednym z dwóch dostępnych trybów: dzielonego ekranu lub picture-in-picture.

Ciekawą opcją jest też możliwość zapisu tych wideo. Mamy tu opcję zarejestrowania jednego klipu w postaci dwóch złączonych obrazów dwóch kamer lub zapis dwóch plików jednocześnie z każdym z wideo w osobnym pliku.

Nagrywanie z dwóch kamer jednocześnie w DoubleTake jest możliwe przy użyciu iPhone’ów XR, XS, XS Max, 11, 11 Pro i 11 Pro Max z zainstalowanym iOS 13. W przypadku pozostałych modeli obraz będzie rejestrowany tylko z jednej kamery.

DoubleTake nie jest tak naprawdę pierwszą aplikacją umożliwiającą zapis wideo z dwóch kamer iPhone’a jednocześnie – wcześniej w App Store pojawiły się m.in. MultiCam+ czy DuetCam.  Ale dzięki swoim wielu zaawansowanych funkcjom nagrywania jest najprawdopodobniej najlepszą z nich.

Deweloperzy już zapowiedzieli, że funkcja rejestracji wideo z kilku kamer jednocześnie niedługo trafi do ich flagowej aplikacji –  FiLMiC Pro. Nie wiadomo jednak, czy będzie to wciąż nagrywanie obrazu z dwóch czy z większej ilości kamer (iPhone’y 11 Pro i 11 Pro Max posiadają aż cztery kamery).

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: