Poradnik ThinkApple: jak dodać drugą twarz do Face ID w iOS 12

Łukasz Bernaczyk   30 listopada 2018

Face ID to świetna funkcja rozpoznawania twarzy, pozwalająca między innymi na odblokowanie iPhone’a, potwierdzanie płatności Apple Pay czy logowanie do aplikacji. W systemie iOS 12 możesz teraz dodać do Face ID twarz innej osoby, udostępniając jej dostęp do powyższych funkcji lub dodać drugi skan Twojej własnej twarzy.

berrolia

Po co w ogóle dwa skany twarzy w Face ID?

Danie dostępu do iPhone’a drugiej osobie przez dodanie jej twarzy do Face ID to nie jedyna korzyść. Możesz też dodać swoją twarz po raz drugi, ale z innym wyglądem – teoretycznie właśnie po to Apple dodało do iOS 12 taką możliwość.

Mimo, iż Face ID całkiem nieźle radzi sobie ze zmianami w wyglądzie użytkownika, to nie zawsze rozpozna Twoją twarz, jeżeli np. założysz okulary i czapkę.

Konfigurując inny wygląd w Face ID możesz poradzić sobie z tym problemem, np. w przypadku, jeżeli często nosisz w pracy kask i okulary ochronne, przeprowadź operację dodawania skanu twarzy właśnie w pełnym „stroju”.

Jak dodać drugą twarz do Face ID? 

1. Przejdź do Ustawienia – > Face ID i kod.

2. Podaj kod zabezpieczający.

3. Wybierz Skonfiguruj inny wygląd.

4. Kliknij w przycisk “Zaczynamy” i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. iPhone wykona dwa skany twojej twarzy, w których poprosi Cię o wykonanie kolistego ruchu głową.

5. Jeżeli wszystko przebiegło pomyślnie, zobaczysz komunikat potwierdzający skonfigurowanie Face ID.

Uwaga – max dwa skany

Funkcja Face ID umożliwia dodanie maksymalnie dwóch skanów twarzy. W przypadku chęci dodania trzeciego skanu będziesz zmuszony wyzerować Face ID, co spowoduje usunięcie obu zapisanych skanów.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: