Poradnik ThinkApple: Jak zabezpieczyć hasłem notatki w iOS 12

Łukasz Bernaczyk   4 lutego 2019

Pewnie czasami zdarza się Wam „udostępnić” swojego iPhone’a innej osobie, np. w celu wykonania połączenia telefonicznego czy wyszukania jakiejś informacji w internecie. Często trzymamy w aplikacji Notatki wrażliwe, prywatne informacje i nie chcemy, żeby ktoś mógł je podejrzeć, choćby przypadkowo. W dzisiejszym poradniku iOS pokażę Wam, jak takie notatki zabezpieczyć hasłem i uchronić je przed oczami niepowołanych osób.

berrolia

iOS 12 – jak zabezpieczyć notatki hasłem

iOS 12 umożliwia użytkownikom zabezpieczenie poszczególnych notatek hasłem. Bez podania go nie otrzymamy dostępu do treści danej notatki.

Hasło możemy ustanowić zarówno dla nowo tworzonej notatki, jak i dla tych już istniejących.

Co ważne, jeżeli synchronizujecie notatki przez iCloud, funkcja blokady hasłem również jest synchronizowana. Oznacza to, że notatka zabezpieczona hasłem na iOS będzie również wymagała podania hasła w systemie macOS.

Jak dodać hasło do notatki?

1. Wybierz notatkę, którą chcesz zabezpieczyć hasłem.

2. Na wybranej notatce przesuń palcem od prawej do lewej krawędzi, a z wysuniętego menu wybierz symbol kłódki.

3. Ustal hasło i zweryfikuj je. Opcjonalnie można włączyć odblokowywanie przez Face ID lub Touch ID (ważne: ten punkt wykonujemy tylko raz przy pierwszym „hasłowaniu” notatki, ustalone hasło będzie takie samo dla wszystkich kolejnych notatek). 

4. Po lewej stronie notatki pojawi się symbol otwartej kłódki. Notatka jest odblokowana.

5. By ją zablokować, otwórz ją i naciśnij na symbol kłódki w prawym górnym rogu ekranu.

6. Notatka została zablokowana.

Zdjęcie ochrony hasłem z danej notatki przebiega identycznie jak to opisano w punktach 1 i 2. Pamiętaj, że po odblokowaniu notatki wcześniej ustalonym hasłem lub przy użyciu Face ID / Touch ID, notatka pozostanie niezabezpieczona, nawet przy wyjściu z aplikacji. Aby zabezpieczyć notatkę ponownie powtórz kroki opisane wyżej.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: