Poradnik ThinkApple: Jak włączyć favicony w Safari na iPhonie i Macu

Łukasz Bernaczyk   9 grudnia 2018

W swoich najnowszych systemach operacyjnych – macOS Mojave i iOS 12, Apple dodało wsparcie dla faviconów w Safari. W tym krótkim poradniku pokażę Wam, jak włączyć tę funkcję.

berrolia

Dla osób mniej obeznanych z nomenklaturą, favicony to te małe, kwadratowe grafiki – najczęściej logo danej strony internetowej. pokazujące się w pasku adresu przeglądarki, na jej kartach oraz w panelu ulubionych stron.

Jeżeli tak jak ja, lubisz widzieć favicony w swojej przeglądarce, pokażę CI jak w kilku prostych funkcjach włączyć je zarówno w Safari na Macu w macOS Mojave, jak i na iPhonie czy iPadzie w iOS 12.

Włączenie faviconów w Safari na iOS 12

Na wstępie zaznaczę, że niestety na iPhone’ie favicony są widoczne jedynie w trybie horyzontalnym, czyli przy poziomym ułożeniu telefonu. W przypadku iPada sposób ułożenia tabletu nie ma znaczenia.

1. Otwórz Ustawienia.

2. Wybierz Safari.

3. Przewiń w dół do sekcji Ogólne i włącz przycisk „Pokazuj ikony w kartach”

Gotowe!

Włączenie faviconów w Safari na macOS Mojave

1. Otwórz przeglądarkę Safari.

2. Z górnego menu wybierz Safari > Preferencje.

3. Wybierz zakładkę Karty.

4. Zaznacz „Pokazuj ikony witryn na kartach”

Gotowe!

Twoja firma pod opieką ekspertów Apple - sprawdź!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: