iPad mini 5 i nowy, budżetowy iPad 10″ w pierwszej połowie 2019 – raport

Tomek Czech   21 grudnia 2018

China Times podaje dzisiaj, że w pierwszej połowie 2019 r. Apple wprowadzi do sprzedaży iPada mini 5 oraz nową wersję budżetowego iPada z ekranem 10″, który zastąpi obecny model 9,7″.

berrolia

iPad mini 5 (2019)

Informację o tym, że po trzech latach od premiery iPada mini 4, Apple wprowadzi na rynek nową wersję swojego najmniejszego tabletu, podawał jeszcze w październiku analityk Ming-Chi Kuo.

Nie przedstawił wtedy wielu szczegółów na temat iPada mini 5 poza tym, że będzie wyposażony w lepszy procesor (iPad mini 4 posiada czip A8) oraz “tani przedni panel”.

Według China Times, masowa produkcja tego modelu ma się rozpocząć jeszcze przed końcem grudnia.

Nowy iPad 10″

Chiński serwis podaje też, że nowa wersja budżetowego iPada 9,7″ będzie posiadała nieco większy, 10-calowy ekran z cieńszym obramowaniem.

Cena ma pozostać “podobna” – wprowadzony na rynek w marcu tego roku iPad 9,7″ szóstej generacji kosztuje 329 dol. (1599 zł).

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: