Apple udostępniło poprawioną wersję iOS 12.1.2 dla iPhone’a

Tomek Czech   21 grudnia 2018

We wtorek Apple udostępniło finalną wersję iOS 12.1.2 (bulid 16C101)… No właśnie, nie do końca finalną, bo wczoraj niespodziewanie pojawiła się jego nowa, zaktualizowana wersja (build 16C104). Nie zmieniła się oficjalna lista zmian, więc należy przypuszczać, że poprawiono jedynie bardzo drobne błędy.

berrolia

Nowa wersja jest dostępna jedynie dla tych osób, które nie zainstalowały jeszcze poprzedniej. Jeśli ktoś wcześniej zrobił update do 12.1.2, poprawiona wersja tej aktualizacji nie pokaże się w dostępnych uaktualnieniach.

iOS 12.1.2  – zarówno pierwsza, jak i nowa wersja – jest przeznaczony wyłącznie dla iPhone’ów.

Powodem wydania tej aktualizacji była modyfikacja iOS tak, żeby nie było wątpliwości, że system nie narusza patentów firmy Qualcomm, która w zeszłym tygodniu wywalczyła sądowy zakaz sprzedaży starszych modeli iPhone’a w Chinach, a wczoraj uzyskała podobny zakaz w Niemczech.

Oprócz tego:

System iOS 12.1.2 zawiera poprawki błędów i udoskonalenia dotyczące iPhone’a. To uaktualnienie:

  • usuwa błędy aktywacji karty eSIM na iPhonie XR, iPhonie XS i iPhonie XS Max;
  • rozwiązuje problem z łącznością przez sieć komórkową, który mógł występować w Turcji w przypadku iPhone’a XR, iPhone’a XS i iPhone’a XS Max.

Dwa tygodnie temu Apple udostępniło iOS 12.1.1 (zobacz listę wszystkich zmian), które m.in. umożliwiło wsparcie eSIM w Orange.

Przeczytaj też: 5 moich ulubionych funkcji iOS 12

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: