iPod touch ciągle żywy? Apple może pracować nad jego kolejną wersją

Łukasz Bernaczyk   16 stycznia 2019

Informacje, że Apple pracuje nad 7. generacją iPoda touch pochodzą od dostawców firmy z Cupertino. Japoński blog MacOtakara twierdzi, że takie wiadomości przekazało mu niezależnie kilku dostawców w czasie targów CES 2019.

berrolia

iPod touch 7. generacji

MacOtakara nie podaje żadnych szczegółów na temat nowego iPoda, ale nie można wobec tej sensacji przejść zupełnie obojętnie, bowiem w przeszłości japońska strona wielokrotnie podawała wiadomości na temat nowych produktów Apple, które później okazywały się prawdziwe.

Od czasu gdy w 2017 r. Apple zaprzestało produkcji iPoda shuffle oraz iPoda nano, przyszłość urządzenia stała się bardzo niejasna.

Ostatni update sprzętowy iPod touch otrzymał w 2015 r., kiedy wyposażono go w procesor A8 i 8-megapikselowy aparat. W tym samym czasie wprowadzono również sześć kolorów obudowy, w których sprzedawany był odtwarzacz muzyki od Apple.

Obecnie w Polsce ten iPod touch w wersji 32 GB kosztuje 990 zł, natomiast przy pojemności dysku równej 128 GB jego cena wzrasta do 1490 złotych.

Przyznam szczerze, że informacja o możliwych pracach Apple nad nowym iPodem touch mocno mnie zaskoczyła.

W czasach trzech modeli iPhone’ów oraz olbrzymiego rynku wtórnego starszych telefonów Apple, osobiście wolałbym kupić używanego iPhone’a 6 lub 6s o „wnętrznościach” takich samych jak obecny iPod Touch. Ale może właśnie to jest powodem pracy nad nowym iPodem…

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: