W 2018 Apple wymieniło w iPhone’ach aż 11 mln baterii. To o 11 mln potencjalnych kupców nowych iPhone’ów mniej

Łukasz Bernaczyk   16 stycznia 2019

Całkiem niedawno odbyło się wewnętrzne zebranie Tima Cooka z pracownikami Apple. Choć nie znamy zbyt wielu szczegółów z tego spotkania, wyciekła jedna ciekawa informacja, ważna w kontekście niższej sprzedaży iPhone’ów XS/XS Max i XR.

berrolia

Podczas wspomnianego zebrania, CEO Apple przedstawił dane podsumowujące program tańszej wymiany baterii w iPhone’ach, który trwał przez cały 2018 r.

Jak się okazuje, w tym czasie wymieniono 11 milionów zużytych lub uszkodzonych baterii.

W porównaniu z latami wcześniejszymi, kiedy Apple wymieniało 1-2 mln takich baterii rocznie, liczba uzyskana w 2018 roku jest kolosalna.

Możliwy wpływ na sprzedaż iPhone’ów XS/XS Max i XR

Jak słusznie zauważył John Gruber z Daring Fireball, tak ogromna liczba wymienionych baterii mogła mieć bezpośredni wpływ na sprzedaż iPhone’ów XS/XS Max i XR. Tim Cook uznał program wymiany baterii za jeden z powodów mniejszego zainteresowania tegorocznymi iPhone’ami.

Użytkownicy iPhone’ów 6/6 Plus, 6s/6s Plus, 7/7 Plus oraz iPhone’ów SE, którzy wymieni baterie na nowe i byli zadowoleni z wydajności swoich „starych” smartfonów Apple, działających z nową baterią, mogli zrezygnować z planów wymiany telefonu na model XS/XS Max czy XR.

Z pewnością nie było tak w przypadku wszystkich, którzy wymieni baterie, ale przypomnę, że było ich aż 11 milionów i nawet część z nich to kilka milionów nowych iPhone’ów sprzedanych mniej.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: