iPhone 11 (2019) z tylną kamerą 14 MP, kamerą FaceTime 10 MP i portem Lightning – raport

Tomek Czech   17 stycznia 2019

Pojawiają się kolejne w ostatnich dniach informacje na temat nowych iPhone’ów (iPhone XI? iPhone 11?), które tradycyjnie powinniśmy zobaczyć we wrześniu. Ujawnił je Steve Hemmerstoffer (@OnLeaks), który, jak twierdzi, miał dostęp do oficjalnych materiałów opisujących nowe smartfony z Cupertino (prawdopodobnie do schematów CAD, które wyciekły z którejś z chińskich fabryk).

berrolia

iPhone XI (2019) – kamery

Model z potrójnym tylnym aparatem (najprawdopodobniej następca iPhone’a XS Max) ma posiadać kamery z matrycami 10 MP i 14 MP. Rozdzielczość trzeciej nie jest znana. Obydwie tylne kamery w najnowszych modelach – XS i XS Max, mają matryce o rozdzielczości 12 MP.

Według informacji Hemmerstoffera, matryca przedniej kamery w tegorocznym iPhonie będzie miała rozdzielczość 10 MP. W obecne modelach kamera FaceTime posiada matrycę 7 MP.

iPhone XI (2019) – port Lightning i zmiany we wnętrzu

Wbrew niektórym doniesieniom, że tegoroczne iPhone’y będą wyposażone w port USB-C, @OnLeaks twierdzi, że z dużym prawdopodobieństwem bedą one w dalszym ciągu posiadały port Lightning. W takie gniazdo był przynajmniej wyposażony prototyp, do informacji o którym znany leaker miał dostęp.

Hemmerstoffer podaje też, że ze względu na inne, bardziej centralne umiejscowienie tylnej kamery, zajdą też znaczące zmiany w rozmieszczeniu wielu komponentów wewnątrz nowego iPhone’a. Bateria ma być “prawie kwadratowa” (obecnie ma kształt litery “L”), a płyta główna będzie umieszczona nad baterią, a nie, jak teraz, obok niej.

Wielka promocja na etui Spigen do iPhone’a – tańsze nawet o 50%!

Źródło
 
Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: