iPad mini 5 oraz nowy, budżetowy iPad jeszcze w pierwszej połowie 2019 roku – raport

Łukasz Bernaczyk   18 stycznia 2019

Według najnowszych informacji pochodzących od dostawców paneli dotykowych dla urządzeń Apple, jeszcze w pierwszej połowie tego roku firma z Cupertino zaprezentuje nowego, tańszego iPada oraz iPada mini kolejnej generacji.

berrolia

Powołując się na swoje kontakty u tajwańskich dostawców paneli dotykowych dla Apple – firm General Interface Solution (GIS) i TPK Holding, Digitimes twierdzi, że już niebawem zobaczymy dwa nowe modele iPadów.

Potwierdzają się tym samym informacje, o których pisaliśmy już w grudniu, że w pierwszej połowie 2019 r. Apple miało zaprezentować iPada mini 5 generacji oraz zupełnie nowego budżetowego iPada.

iPad mini 5 (2019)

Tak naprawdę o nowych urządzeniach wiemy niewiele. Spodziewamy się dużego upgade’u sprzętowego, ponieważ obecna generacja iPada mini 4 jest wyposażona w procesor Apple A8 z 2015 roku. Nowy ma być też wyświetlacz oraz dizajn urządzenia, który być może będzie wzorowany na wyglądzie obecnego iPada Pro.

Nowy “budżetowy” iPad (2019)

Tu również ilość informacji jest raczej zdawkowa. Nowy model iPada ma ponoć występować w dwóch rozmiarach, z których jeden będzie miał przekątną ekranu 10 cali. Nowy rodzaj budżetowego tabletu od Apple może również być bardziej dostępny cenowo, co mogłoby się przełożyć się na generalny wzrost sprzedaży iPadów.

Tańszy ekran oraz wygląd iPada Pro z 2018 roku, przy mocnych wnętrznościach tabletu… – to może rzeczywiście sprawić, że będzie się on sprzedawał jak ciepłe bułeczki. Choć z założenia tak samo miało być z iPhonem XR…

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: