Bardzo ciekawy koncept iPada ze składanym ekranem

Łukasz Bernaczyk   7 marca 2019

Elastyczne ekrany to teraz topowy temat. Swoje telefony ze składanym ekranem pokazali między innymi Samsung i Huawei, a każdy się zastanawia, kiedy zobaczymy składanego iPhone’a. Ale może smartfon to jednak nie najlepsze zastosowanie dla elastycznych ekranów?

berrolia

iPad ze składanym ekranem

Ciekawą wizję zastosowania elastycznego ekranu  w rozkładanym iPadzie przygotował Dongjae Krystofer Kim. Krótki filmik przedstawia koncept iPada U z ekranem o przekątnej 12,8 cala, który po rozłożeniu zwiększa się do 17,7″.

Osobiście wolałbym zobaczyć właśnie składanego iPada niż składanego iPhone’a. Nie potrzebuję aż tak dużego ekranu w smartfonie, natomiast w tablecie byłoby to bardzo pomocne.

Złożony mógłby służyć do czytania wiadomości, przeglądania mediów społecznościowych, itp., natomiast rozłożony pełniłby funkcję tabletu graficznego lub innego narzędzia pracy, czy też nawet ekranu do oglądania filmów.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: