Apple pracuje nad własnym padem do obsługi gier z Apple Arcade?

Łukasz Bernaczyk   23 maja 2019

To może być początek końca klasyczny konsol. Apple najpierw zapowiedziało Apple Arcade – jedną platformę do gier na Macu, iPhone’ie, iPadzie i Apple TV, a być może po cichu pracuje nad własnym padem. Widać, że w nowej strategii rozwoju firmy z Cupertino społeczność graczy ma odegrać istotną rolę.

berrolia

ApplePad?

Wiadomość o kontrolerze od Apple udostępnił na Twitterze jeden z deweloperów gier dla systemu iOS. Powołując się na źródła „zaznajomione z tematem” programista twierdzi, że Apple jest już na etapie testów własnego pada.

Inni programiści twierdzą, że kontroler gier od Apple zadebiutuje równo z premierą platformy Apple Arcade, która z kolei ma zostać uruchomiona jesienią tego roku.

Kluczowym problemem, który Apple mogłoby rozwiązać tworząc własnego pada jest zbyt duże opóźnienie występujące przy łączności bezprzewodowej w przypadku kontrolerów firm trzecich, nawet tych z certyfikatem MFi, jak Nimbus SteelSeries.

Apple Arcade

Hiszpańska AppleSfera i oraz wspomniany wcześniej deweloper informują również, że Apple mocno zachęca programistów gier dla iOS, aby pracowali nad konwersją swoich aplikacji tak, by były zgodne z wymogami platformy Apple Arcade. Głównym wymogiem, żeby gra mogła trafić do Apple Arcade jest jej kompatybilność z wszystkimi urządzeniami od Apple – gra musi działać zarówno na Macu, jak i na iPhonie, iPadzie oraz Apple TV.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: