Fotoradary w Mapach Google zaczęły się już pojawiać w Polsce

Łukasz Bernaczyk   23 maja 2019

Długo wyczekiwana przez polskich użytkowników funkcja wyświetlająca położenie fotoradarów w Mapach Google zaczyna powoli działać. Konkurencja powoli traci swoje największe atuty, których dotychczas brakowało w nawigacji od Google.

berrolia

Fotoradary w Google Maps

Funkcja informująca użytkownika o położeniu radarów zadebiutowała w styczniu tego roku – najpierw na terenie USA, a następnie powoli trafiała do kolejnych krajów. Wtedy nie było jeszcze wiadomo, kiedy Google zamierza uruchomić tę funkcjonalność w naszym kraju. Pojawiła się ona po kilku misiącach

Ostrzeżenie o zbliżaniu się do fotoradaru jest przekazywane użytkownikowi w dwojaki sposób. Pierwszym z nich jest mała ikonka pojawiająca się na mapie w miejscu położenia radaru. Drugi sposób powiadamiania użytkownika to wyskakujące od dołu okno ze stosownym komunikatem.

Wygląda na to, że aktualnie Google jest w początkowej fazie wdrażania tej funkcji, ponieważ jeszcze nie wszyscy użytkownicy widzą fotoradary w aplikacji Google Maps, a jeżeli już są one widoczne, to jest ich zdecydowanie zbyt mało w stosunku do rzeczywistej ilości.

Nie ma się jednak co martwić – podobnie wyglądało to w innych krajach. Więc pozostaje nam jeszcze chwilę poczekać, by w pełni korzystać z ostrzegania o fotoradarach w Mapach Google.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: