iOS 13: dark mode i inne nowości na pierwszych screenach

Tomek Czech   28 maja 2019

Tryb ciemny ma być jedną z największych nowości iOS 13, które Apple zaprezentuje dokładnie za tydzień na WWDC 2019. Redaktorzy 9to5Mac zdobyli od jednego z pracowników firmy z Cupertino kilka zrzutów ekranu pokazujących nowy system.

berrolia

iOS 13 – dark mode

Tryb ciemny będzie uruchamiany w Ustawieniach lub w Centrum sterowania. Na ekranie początkowym jedyną widoczną zmianą będzie nowe, ciemniejsze tło Docka.

9to5Mac potwierdza, że Apple używa prawdziwie czarnego tła, które „wygląda świetnie na ekranie OLED”.

Używając dark mode prawdopodobnie zaoszczędzimy też energię, bo wyświetlacz OLED nie potrzebuje podświetlać czarnych pikseli.

iOS 13 – nowa aplikacja Przypomnienia

9to5Mac potwierdza informacje Bloomberga, że Apple odświeży aplikację Przypomnienia, która w takiej wersji trafi też do macOS 10.15.

Na iPadzie, będzie ona wyglądała tak:

 

W iOS 13 pojawi się również całkowicie przeprojektowany pasek Oznaczenia, który pozwala nanosić różnego rodzaju znaki na zdjęcia i inne dokumenty.

Apple połączy również aplikacje Znajdź mój iPhone oraz Moi znajomi. Nowa apka będzie się nazywała Find My (oczywiście nie znamy jeszcze polskiej nazwy), a jej ikona będzie wyglądała tak:

WWDC 2019

Keynote otwierający WWDC 2019 rozpocznie się w poniedziałek, 3 czerwca o godzinie 19:00 (polskiego czasu). Apple zaprezentuje na nim nowe wersje wszystkich swoich systemów: iOS 13, macOS 10.15, watchOS 6 i tvOS 13.

Być może pokaże również nowego Maca Pro oraz 32-calowy monitor 6k.

Sprawdź, jakich nowości spodziewać się w :

Przeczytaj też: iOS 13 nie będzie wspierany na iPhonie SE, 5s, 6 i 6 Plus?

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: