iOS 13 nie będzie wspierany na iPhonie SE, 5s, 6 i 6 Plus?

Tomek Czech   10 maja 2019

Wielu użytkowników starszych iPhone’ów zadaje sobie pytanie, czy ich urządzenia będą kompatybilne z iOS 13, którego premiera odbędzie się już 3 czerwca. Strona iPhoneSoft twierdzi, że zdobyła listę wszystkich iPhone’ów i iPadów, na których będzie można zainstalować iOS 13. Informacje mają pochodzić od „znajomego dewelopera pracującego w Apple”.

berrolia

iOS 13 miałby być zatem kompatybilny z następującymi iPhone’ami:

W porównaniu do iOS 12, wsparcie straciłyby więc:

  • iPhone 5s
  • iPhone 6/6Plus
  • iPhone SE

W ostatnich latach Apple mocno starało się utrzymać wsparcie najnowszego iOS dla jak najstarszych urządzeń, dlatego wątpliwe jest, że w tym roku kompatybilność z nim straciłyby aż trzy generacje iPhone’ów.

O ile rzeczywiście prawdopodobne jest, że iOS 13 nie zainstalujemy na iPhonie 5s – telefonie sprzed sześciu, być może również na jedynie o rok młodszych iPhone’ach 6/6Plus, o tyle trudno wierzyć, że kompatybilność straci zaledwie trzyletni iPhone SE, wyposażony w mniej więcej te same komponenty co iPhone 6s (m.in. procesor A9 i 2 GB RAM).

Warto dodać, że iOS 12 jest wspierany na wszystkich urządzeniach, które wspierały iOS 11.

Jeśli chodzi o iPady, to według iPhoneSoft iOS 13 zainstalujemy na następujących modelach:

Kompatybilność straciłyby więc iPad mini 2 i pierwszy iPad Air.

Informatorzy twierdzą też, że iOS 13 będzie wspierany przez iPoda 6. generacji (i oczywiście 7. generacji, jeśli takowy się pojawi).

Sprawdź, jakie nowości mają trafić do iOS 13.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

 

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: